שמאל vs שמאל חדש:

חד"ש השיקה להיט אינטרנט ויראלי המבוסס על פרסומות המופת של מקינטוש

 

חד"ש השיקה היום (שני) להיט אינטרנט ויראלי, סדרת סרטונים משעשעים תחת הכותרת "שמאל נגד שמאל חדש", בכיכובו של השחקן אדם אבולעפיה. את הסרטונים ניתן לראות באתר: http://leftvsleft.co.il

הסרטונים, שמבוססים על סדרת המופת של חברת מקינטוש "מק נגד פי.סי.", מעמתים את השמאל הישן עם כישלונו בהצעת סדר יום שמאלי של סביבה, כלכלה ושלום. מנגד, מועמדת האלטרנטיבה של חד"ש בתחומים מרכזיים אלה.

כך, למשל, בסרטון על המלחמה בעזה מגמגם השמאל הישן את עמדתו בעניין שלום: "אני התנגדתי למלחמה כבר מיומה ה-14! לא, כלומר, תמכתי, אבל בטח שלא בכניסה קרקעית, כלומר רק אם מדברים עם המח"ט". השמאל הישן חוזר לדבר למען שלום רק אחרי שהוא מקבל שיחה: "זה מעמוס עוז, יש אישור לדבר על שלום". השמאל החדש, לעומתו, מתנגד בעקביות למלחמות ברירה ולפגיעה באזרחים.

בסרטון הכלכלי מסתובב השמאל הישן על סגוויי תוך כדי שהוא מתלונן על המצב המדיני. השמאל החדש מזכיר לו ששמאל זה גם עניין כלכלי, אבל לשמאל הישן אין עמדה ברורה בעניין הפרטה ("אני בעד הפרדה, אה, בעד הפרטה, כלומר נגד הפרטה"). בסוף מתחזה השמאל הישן לחברתי בעזרת חולצה של צ'ה גווארה ("זה מקסטרו, אחי").

ממטה חד"ש נמסר: "הסרטונים האלה הפכו תוך שעה ללהיט אינטרנט ויראלי, לא רק משום שהם שנונים, אלא בעיקר משום שהם משקפים משבר אמיתי בקרב מפלגות השמאל הישנות. השמאל הישן נכשל בהצבת אלטרנטיבה שמאלית אמיתית, ואיכזב את בוחריו בתחומים של סביבה, כלכלה ושלום. שמאל אמיתי חייב להיאבק בעקביות למען צדק חברתי וסביבתי ולמען שוויון ושלום. צעירים רבים בכל רחבי הארץ עוברים בבחירות הקרובות לחד"ש כאלטרנטיבה שמאלית אמיתית. זאת בזכות העובדה שחד"ש מציעה עמדה נחושה וברורה נגד מלחמות מיותרות, בעד סדר יום סוציאליסטי ופמיניסטי, ועם רקורד מוכח בהגנה על הסביבה – במקום הבטחות שלא קוימו ופרצופים מפורסמים".