גילוי דעת של המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) לרגל ה-1 במאי

המפלגה הקומוניסטית הישראלית מברכת את המוני העובדות והעובדים, הסטודנטים, הנשים והצעירים היהודים והערבים בארץ, ואת עמלי העולם ואומותיו המדוכאות לרגל האחד במאי, יום הסולידריות הבינלאומי למעמד העובדים; חג הפועלים ויום המאבק למען צדק חברתי, שלום ושוויון ונגד כל צורות הדיכוי והניצול המעמדי, הלאומי והמגדרי.

3

לציון ה-1 במאי: פטיש ומגל ביציעי הפועל תל אביב בכדורסל השבוע (צילום: אולטראס הפועל)

באחד במאי אנו דבקים בערכינו המהפכניים והאינטרנציונליסטים ומרימים בגאון את הדגלים האדומים שמעולם לא ויתרנו עליהם; דגלי המאבק המעמדי והפוליטי למען זכויות העובדות והעובדים, למען שוויון מלא למיעוט הלאומי הערב-פלסטיני, ולמען שלום צודק וחיים משותפים בין שני העמים בארץ. אנו מדגישים כי החסם העיקרי בפני השגת צדק חברתי הוא המשך הכיבוש והמשך ניצול משאבי העם הפלסטיני ורמיסת זכויותיו. לא תהיה כל התקדמות במערכה החברתית-כלכלית ללא עמידה מול סכנות הפשיזם והמלחמה, וללא מאבק במדיניות סרבנות השלום הצודק וההתכחשות לזכויות העם הפלסטיני להקים מדינה עצמאית בגבולות ה-4 ביוני 1967 שבירתה ירושלים המזרחית ולפתרון סוגיית הפליטים הפלסטינים לפי החלטות האו"ם.

באחד במאי 2018, צו השעה של המוני העובדים והמוחלשים בישראל, של הציבור הערבי ושל הכוחות הדמוקרטיים היהודיים, הוא להפיל את ממשלת נתניהו, ממשלת השחיתות, שלטון ההון ומנהיגי ההתנחלות והאפרטהייד, ממשלת הנצחת הכיבוש והעושק, ממשלת ההסתה הגזענית, ממשלת הברית עם האימפריאליזם האמריקאי ועם הריאקציה הערבית נגד עמי האזור ולחיסול זכות ההגדרה העצמי של העם הפלסטיני. צו השעה הוא סילוק ממשלת נתניהו!