7 איגודי עובדים ארציים ו-200 מקומיים ברחבי ארה"ב התארגנו למען הפסקת אש בעזה

שבעה איגודי עובדים גדולים ו-200 מקומיים ברחבי ארה"ב הקימו בשבוע שעבר את "הרשת הכלל-ארצית להפסקת האש ברצועת עזה". האיגודים החברים ברשת מייצגים כ-9 מיליון – מחצית העובדים המאורגנים בארה"ב. הרשת הוקמה בעקבות קריאת הפדרציה הכללית של שהאיגודים המקצועיים (ה-AFL-CIO) ברוח זו. בין ארגוני העובדים הפעילים למען הפסקת הלחימה בעזה: עובדי הדואר, התעופה, בניין, המורים, החשמל והאנרגיה, תעשיית הרכב והאחיות.

יו"ר איגוד עובדי החשמל והאנרגיה, קרל רוזן, מסר "הקריאה להפסקת האש בעזה מקיפה מגזרים רבים בחברה האמריקאית. אנו לא יכולים לעמוד מנגד מול ההרג וההרס. עמדתנו נגד המלחמה היא ביטוי של סולידריות העובדים עם העמים הפלסטיני והישראלי – למען שלום צודק". יו"ר איגוד עובדי הרכב, שון פיין, הוסיף: "לאיגוד שלנו מסורת ארוכה של סולידריות מעמדית עם עובדים ברחבי העולם. לכן, אנו דורשים את הפסקת האש ולשים קץ לתמיכה שמעניק הממשל האמריקאי למתקפה הקטלנית נגד תושבי עזה הפלסטינים". על פי פרשנים בעיתונות האמריקאית, ההתארגנות זו נגד מדיניות החוץ של הממשל היא ללא תקדים מאז הוקמה פדרציית האיגודים ב-1886.

איגודי העובדים הגדולים בארה"ב הצטרפו כבר בנובמבר האחרון למערכה נגד המלחמה בעזה. תחת הקריאה "איגודים למען הפסקת אש עכשיו", הפגינו חברי האיגודים בערים שונות וקראו לממשל ביידן להפסיק את הסיוע הצבאי והכלכלי לישראל "המנהלת מלחמה נגד העם הפלסטיני".

עוד בנושא: https://zoha.org.il/126343/