200 יום למלחמה: מחאות בכיכר הבימה ובקיסריה בדרישה להשיב הביתה את 133 החטופים

לציון 200 ימים למלחמה בעזה, הבוקר (שלישי) 200 מבני משפחות החטופים ופעילים קיימו בכיכר הבימה בתל-אביב את מיצג המחאה "מיתה". "מטרת המיצג היא להמחיש שהחטופים נמוגים לנו וזמנם נגמר", נמסר. "כל יום בלי עסקה הוא גזר דין מוות – בלי השבת החטופים אין למדינה זכות קיום", הוסיפו.

במיצג השתתפו, בין היתר, יפעת קלדרון, לינור דן, עינב ונטלי צנגאוקר, אילנה גריצ'בסקי, יעל אור, שמואל ברודץ', אמיר אלפסה יחד עם פעילים, בדרישה מממשלת הימין לעצור את המלחמה ולהחזיר את החטופים, קרובי משפחתם – עכשיו. "200 ימים שהממשלה בוגדת באזרחים שלה ודנה את החטופים לגורלם המר בשבי, ואת קרובי משפחתם לחיים של חוסר ודאות בלתי נסבלת – ואת הציבור כולו להפקה בידיעה שאין מדינה בשטח שתבטיח את ביטחונם",  מסרו והדגישו: "אי אפשר להמשיך לשבת ולחכות שהממשלה תעשה את מה שסירבה לעשות עד היום. אין לנו את הפריווילגיה לא לעשות הכל כדי להחזיר אותם".

גם אמש מאות פעילים למען שחרור החטופים, ובהם קרובי משפחה של 12 חטופים, ציינו את ערב חג הפסח ליד ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה. "אין חירות כל זמן שהחטופים בידי החמאס", נמסר מטעם המשפחות. "נתניהו אשר כשל בניהול המלחמה ובהחזרת החטופים, לא יכול להמשיך להנהיג". במקביל, חברי קיבוץ בארי קיימו טקס בכיכר החטופים בתל אביב. יצוין ששולחן החג של המשפחות בקיסריה נצבע באדום כסמל ל"הפקרה של נתניהו ולדם יקיריהן שנשפך בשבי החמאס". כמו כן, משפחות חטופים הדליקו מדורה מול ביתו של ראש הממשלה. "לא תהיה חירות כל זמן שהחטופים בעזה, נתניהו הוא המכשול לעסקה", הפצירו.