תמר גוז׳נסקי קיבלה את אות יקירת העיר בת ים בהוקרה על פועלה הציבורי המסור

ח"כ לשעבר תמר גוז׳נסקי, שכיהנה מ-1990 עד 2003 כחברת כנסת מטעם חד״ש, קיבלה אתמול (שלישי) את אות יקירת העיר בת ים מידי ראש העיר צביקה ברוט על פועלה הציבורי המסור. גוז׳נסקי, תושבת בת ים, בעבר עורכת "זו הדרך" וחברת מערכת בהווה, היא אחת מהמחוקקות החברתיות המובילות בתחומי זכויות העובדים, העובדות, והילדים. היא עודנה מנהיגה מובילה במאבק למען שלום ושוויון. מזכיר חד"ש, אמג'ד שביטה, ההשתתף באירוע יחד עם בני משפחתה והעניק לה זר פרחים בשם החזית.

יצוין שהמנהיגה הקומוניסטית הוותיקה קיבלה בנובמבר האחרון את אות מפעל חיים לשיקום פסיכיאטרי בקהילה. בטכס הענקת האות אמר שר הבריאות דאז ניצן הורוביץ: "אני שמח להעניק את אות מפעל חיים לתמר גוז’נסקי האגדית, חברת הכנסת שהעבירה את חוק שיקום נכי נפש בקהילה. זהו חוק מהפכני, שכבר 20 שנה מחזיר לחיים רבבות מתמודדי נפש. בעיני היא מודל למה ח״כ נחוש ומחויב יכול להשיג".

גוז’נסקי כיהנה כחברת הכנסת בסיעת חד”ש בין 1990 ל-2003. בין היתר הקימה את הוועדה לזכויות הילד ועמדה בראשה והייתה חברה, בין היתר, בוועדת הכנסת, בוועדה לקידום מעמד האישה ובוועדת העבודה. היא שילבה את עבודתה כמחוקקת עם פעילות פוליטית וציבורית רחבה בקרב תושבי שכונות ועיירות עוני, בקרב האוכלוסייה הערבית, בקרב נשים יהודיות וערביות, ושיתפה פעולה עם ועדי עובדים וארגונים חברתיים רבים.

עוד חוקקה גוז’נסקי חוקים חברתיים רבים ובהם חוק מעונות יום שיקומיים, המעניק לילדים עם נכויות ומוגבלויות קשות בגיל שנה עד שש, את הזכות למעון יום, שבו יקבלו טיפולים פרא-רפואיים, חינוך והעשרה וחוק שיקום נכי נפש בקהילה שהעניק לראשונה לנכי הנפש את הזכות לסל שיקום הכולל דיור, השלמת השכלה, הכשרה מקצועית ועוד. שני החוקים נחקקו לפני 23 שנה.

עוד בנושא:  https://zoha.org.il/117086