קריאת מק"י לרגל ה-1 במאי 2019: לא לבוררות חובה; לסולידריות מעמדית

ציבור העובדים בישראל הוא יעד למתקפה חריפה מצד בנימין נתניהו, המקים בימים אלה את קואליציית הימין. נוסף לתכנון מהלכים לצמצום סמכויותיהם של בית המשפט העליון, של המשטרה ושל היועץ המשפטי לממשלה במטרה למנוע את העמדתו לדין פלילי, מכין נתניהו את דעת הקהל לצעדים שיפגעו קשות ביכולת העובדים להגן על שכרם וזכויותיהם.

2019-05-01_195052

הצעד הראשון, שיוכנס כנראה להסכם הקואליציוני, יהיה – חקיקתו של "חוק בוררות חובה בשירותים חיוניים", שנועד למנוע מעובדים במגזר הציבורי לנהל מאבק מעמדי לרבות שביתות.

מק"י קוראת ב-1 במאי למערכה רחבה ומלוכדת של העובדים נגד מזימת החקיקה של בוררות חובה, שהיא שלב מסוכן נוסף במאמצי ההון והשלטון לנגוס בעבודה המאורגנת ולרמוס את זכות השביתה המוכרת כיום.

מק"י, שציינה השנה 100 שנה לייסודה, תקדם יחד עם שוחרי שוויון ודמוקרטיה יהודים וערבים, נשים וגברים, את המערכה נגד חברות ההון וממשלת ההון, נגד הפשיזציה ונגד העמקת האיבה הלאומית והגזענות, להגנת הזכויות החברתיות, לסולידריות מעמדית ולשלום צודק.

"תכנית המאה", שיפרסם בקרוב ממשל טראמפ, נועדה להעניק גיבוי מלא למדיניות הסיפוחים, המשך המצור והנצחת הכיבוש של ממשלת נתניהו. זו לא תכנית שלום אלא מזימה לחסום את הדרך בפני שלום ישראלי-פלסטיני שמשמעותו – סיום הכיבוש, פינוי כל ההתנחלויות וכינון מדינה פלסטינית, שבירתה ירושלים המזרחית, בצד ישראל.

מק"י סולידרית עם המאבקים לחירות של העם הפלסטיני בשטחים הכבושים ושל כל העמים במזה"ת המורדים בעריצות, לרבות בסודאן ובאלג'יריה, ועם המאבקים נגד תוקפנות האימפריאליזם וסוכניו בסוריה, בתימן ובארצות נוספות.

ב-1 במאי שלוחה ברכתנו לכל חברות וחברי מק"י, לכלל פעילי חד"ש, ללמעלה מ-192 אלף המצביעים, אשר הודות להתגייסותם יפעלו בכנסת ה-21 שישה חברי סיעת חד"ש-תע"ל הערבית-יהודית. כל הצלחה של מק"י וחד"ש מחזקת את המערכות המעמדיות, החברתיות והפוליטיות ותורמת למאמצים החיוניים היום יותר מתמיד לבנייתו של מחנה דמוקרטי יהודי-ערבי רחב.

ב-1 במאי נניף בגאווה את הדגל האדום, דגל המאבק העקבי לשוויון חברתי, לאומי, אזרחי, מגדרי ועדתי, לשלום צודק, לדמוקרטיה להגנת זכויות העובדות והעובדים ולסוציאליזם.

הקריאה מתפרסמת בגיליון השבוע של "זו הדרך"