בחד"ש מרוצים מההתחזקות בסקרים לעומת מרצ והעבודה

 

במטה תנועת חד"ש מביעים שביעות רצון מהסקרים, ביניהם סקר הערוץ הראשון אתמול )שני(, החוזים התחזקות לחד"ש על חשבון מפלגות השמאל הישן, בעיקר מרצ והעבודה.

 

התחזקותה של חד"ש בסקרים ראויה לציון במיוחד על רקע העובדה שבניגוד למפלגות אחרות, חד"ש מתבססת בעיקר על הפצה של מסריה ברחובות הערים ובאינטרנט בידי פעילים ותומכים, במקום על רכישת שלטי חוצות ובאנרים טורדניים. כך, למשל, בעשרים השעות הראשונות לעלייתו של הקמפיין האינטרנט הוויראלי "שמאל נגד שמאל חדש", כבר נכנסו אליו למעלה מ-7000 גולשים. את סרטוני הקמפיין ניתן לראות באתר: leftvsleft.co.il

 

חד"ש מתחזקת גם בציבור הערבי. לפי נתוני מכון יפה, המבצע סקרים עבור חד"ש, ניכרות שתי מגמות בולטות בימים האחרונים: עלייה במספר האזרחים המתכוונים להצביע בקרב ציבור הערבי בכלל, ועלייה מתמשכת באחוזי התמיכה בחד"ש בפרט.

 

בתגובה להתחזקות חד"ש בסקרים, נמסר ממטה חד"ש: "חד"ש מקווה ושואפת להצלחתו של גוש השמאל ככלל. עם זאת, אין ספק כי הסקרים האחרונים מסמנים מגמה בציבור הישראלי, ובעיקר בקרב צעירים. למצביעים רבים בשמאל הישראלי נמאס ממפלגות שמנפנפות במדיניות 'חברתית' אך מצביעות בעד העברת כספי הפנסיה לבורסות, כמו מרצ והעבודה; נמאס מ'מחנה שלום' שתומך במלחמות מיותרות, כמו מרצ והעבודה; ונמאס ממפלגות כאילו-ירוקות שמקבלות ציון לגנאי מעמותת 'אדם טבע ודין' על העדר מוחלט של פעילות ירוקה בכנסת היוצאת, כפי שקרה למרצ. שמאל אמיתי חייב תמיד לחתור לצדק, לשוויון, לשלום, למדיניות חברתית סוציאליסטית ולהגנה על הסביבה. השמאל הישן נכשל בכך, והסקרים מוכיחים שהציבור הבין זאת ויגיב על כך בקלפי בהצבעה לחד”ש".