ראול קסטרו קורא שוב לנשיא הנבחר אובמה לשפר היחסים בין ארה"ב לקובה

 

נשיא קובה ראול קסטרו אמר אתמול (חמישי) כי על ארצו ועל ארצות הברית לשפר היחסים ביניהן, לבצע מחוות האחת כלפי השנייה במטרה לסלול את הדרך לשיחות עם ממשל הנשיא הנבחר ברק אובמה. קסטרו הציע כמחוות אפשריות שחרור אסירים בקובה ואסירים קובניים בארה"ב. על כך מוסרת סוכנות הידיעות הסינית "סינחואה".
 
"נבצע מחווה תמורת מחווה", אמר קסטרו לעיתונאים במהלך ביקור בברזיל. "הם רוצים שנשחרר את האסירים? הם צריכים להגיד לנו מחר, אנחנו נשלח אותם עם המשפחות שלהם. תנו לנו בחזרה את חמשת הגיבורים שלנו. זוהי מחווה משני הצדדים", הסביר קסטרו בהתייחסו לחמישה אזרחים קובנים שהורשעו בריגול ויושבים בבתי כלא בארה"ב.
 
מאז היבחרו של אובמה נשמעו קולות הן מקובה והן מארה"ב הקוראים לחימום היחסים בין שתי המדינות. נשיא קובה לשעבר פידל קסטרו אמר החודש כי ארצו נכונה לשיחות עם ארה"ב תחת ממשל אובמה. "עם אובמה, שיחות יכולות להיערך היכן שיחפץ", כתב קסטרו במאמר שפורסם בעיתון היומי של המפלגה הקומוניסטית. "עליו לזכור ששיטת המקל והגזר לא תעבוד עם ארצנו", כתב קסטרו, "הריבונות של העם הקובני לא ניתנת למשא ומתן".
 
בנוסף, בתחילת החודש איגודים קראו לשכות המסחר והתעשייה בארה"ב לאובמה לשקול מחדש את מדיניותה של ארה"ב כלפי קובה ואף לבטל את המצור שהוטל עליה. ראשי הלשכות קראו לפתוח בשיחות עם האי הסוציאליסטי ולהתיר לאזרחים האמריקאים לבקר בו.