350 אלף עובדים וגמלאים הפגינו בפריז נגד רפורמת הפנסיה של נשיא העשירים

כ-350 אלף עובדים, גמלאים וסטודנטים הפגינו אתמול (שישי) במרכז פריז נגד הרפורמה הניאוליברלית בפנסיה. כך מסר הבוקר העיתון "הומניטה". דובר האיגודים המקצועיים מסר כי ברחבי צרפת הפגינו אתמול כ-1.3 מיליון אזרחים שהשתתפו ביותר מ-200 הפגנות ועצרות. "בעיתונים נכתב כי 'המאבק הולך ודועך'. אבל העובדות הן עקשניות: המאבק נמשך עד לביטול הרפורמה", מסר והוסיף " בימי רביעי, חמישי ושישי הקרובים יהיו ימי מאבק נוספים הכוללים שביתות והפגנות לרוחבה ולאורכה של צרפת".

עובדי נמל לה האבר מפגינים אתמול במרכז העיר במחאה על הרפורמה בפנסיה. הם הטילו שוב "מצור" על הנמל במהלך סוף השבוע (צילום: הומניטה)

על פי הדיווח בעיתון, ממשתתפי האסיפה תקפו את "נשיא העשירים" כפי שמכונה מקרון בעיתונות הצרפתית, ומחו על העומסים הכבדים המוטלים על מספר העובדים ההולך וקטן "בגלל המדיניות הניאוליברלית של הממשלה כלפי מוסדות התרבות". עוד הם קראו למוסדות תרבות נוספים להצטרף מחאות ולשביתות "עד לביטולה המלא של הרפורמה בפנסיה".

מזכ"ל הקונפדרציה הכללית של האיגודים המקצועיים (ה(CGT, פיליפ מרטינז, מסר לעיתונאים ששוחחו עמו בהפגנה שנערכה אתמול בפריז: "אנו נחושים מתמיד. אנו לא מעוניינים בוויתורים אנו דורשים את ביטולה המלא של הרפורמה". זה כתשעה שבועות נמשכת גל השביתות והמחאות נגד הרפורמה הניאוליברלית של הפנסיה ביזמת ממשלת הימין של הנשיא עמנואל מקרון. כתוצאה מהמאבק הממושך, הממושך ביותר מאז מרד מאי 1968 של העובדים והסטודנטים.

עוד על השביתות בצרפת בעמוד 6 של גיליון "זו הדרך" מס' 3:

http://maki.org.il/he/wp-content/uploads/2020/01/G03_2020.pdf