3 ימים לפני הבחירות: תנועות המחאה נגד ממשלת הימין מתכננות הפגנת ענק

עשרה ימים לפני הבחירות לכנסת, המשיכו אמש (מוצ"ש) ארגוני המחאה נגד ממשלת הימין והעומד בראשה את ההפגנות השבועיות ברחבי הארץ ומחוץ לביתו הפרטי בקיסריה והמעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים. ראשי הארגונים קיימו אתמול "חזרה גנרלית" לקראת הפגנת ענק שמתוכננת במוצ"ש הקרוב, 20.3, בשבוע הבא לקראת הבחירות שייערכו ביום ג', 23.3.

המחאות אתמול, השבוע ה-38 ברציפות, נערכו על רקע ניסיונו של נתניהו למנוע את קיום האירועים בשבוע הבא. יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט עוזי פוגלמן, כבר דחה בקשה מקדמית של מפלגת הליכוד למנוע את ההפגנות. מיד לאחר הדחייה, הליכוד הגיש לארגוני המחאה מכתב התראה לקראת עתירה.

בקריים מיניסטר ציינו כי "הבית בבלפור רועד, הנאשם בהיסטריה והוא מנסה בכל דרך לחבל במחאה נגדו. עתירת ההשתקה שלו תיזרק מכל המדרגות אך ברור לנו שמי שקשר את גורלו עם כהניסטים ינסה בכל דרך אפשרית לסתום לנו את הפה". גם בדגלים השחורים מסרו כי "בשבת הבאה יקיימו כלל ארגוני המחאה אירוע מחאה כלל ארצי שיסתיים בהפגנה השבועית בבלפור. אל מול ניסיונו של הנאשם להשתיק את המחאה ע"י עתירה לוועדת הבחירות המרכזית, אנו קוראים לכלל הציבור לצאת למחות. זה בידיים שלנו".

במקביל להפגנות אמש, רק עשרות בודדות של מתומכי נתניהו והליכוד קיימו "מפגן תמיכה" בפארק צ'ארלס קלור בתל אביב תחת הכותרת "נתניהו לעולם לא תצעד לבד". באירוע הופיעה להקת "פרחי ירושלים", שבאחד משיריה, "היידה ביבי", הופיעה השורה "איך הביא עלינו מיליון חיסונים. דיינו, היידה ביבי". בקהל צעקו "שמאלנים בוגדים" ומנחת האירוע אמרה לקומץ המתכנסים: "כשהגענו לכאן היו כאן שמאלנים שהפגינו עם דגל ורוד, דגל התועבה, ודגל שחור של תומכי טרור. אלה הדגלים שלהם. זה מה שמייצג אותם".