200 עובדים סוציאליים קוראים להפסיק את ההרג ברצועה ולסייע לילדים הפלסטינים

כ-200 עובדים סוציאליים יהודים וערבים מגנים את ההרג חסר התקדים באזרחי עזה, ודורשים לאפשר באופן מיידי מתן סיוע ותנאים הומניטריים עבור תושבי הרצועה, ובפרט עבור הילדות והילדים חסרי הישע. כך עולה מעצומה מקוונת שפרסמה העמותה עו"סים שלום. יצוין שעל פי הנתונים שנמסרו על ידי משרד הבריאות בעזה אתמול (שבת), מאז 7 באוקטובר נהרגו 32,142 פלסטינים ברצועה ונפצעו 74,412, רובם נשים וילדים.

בקריאה נאמר "ב-7 באוקטובר מדינת ישראל חוותה טבח נוראי שלא היה כמותו מאז היווסדה. הטראומה האישית והקולקטיבית כואבת לאין שיעור והאובדן בלתי נתפס. אנו, נשות ואנשי טיפול הנמצאות בחזית העשייה, מבינות לעומק את גודל הזוועה והטראומה האישית והקולקטיבית שנחווית על ידי כלל אזרחיות ואזרחי ישראל. מאז, מתרחש אסון הפוגע בכלל בני האדם החיים באזור. עם זאת, כנשות ואנשי טיפול אנו יודעות שהמשך מעגל הדמים אינו פתרון".

על פי הערכות ארגון האו"ם לילדים, יוניצף, בעזה נותרו לבד 17 ילדים לבד וברפיח נרשמו כ-670 אלף ילדים עקורים . "כולם במצב סיכון וכ-15 ילדים כבר מתו עקב תת תזונה. ככלל, הילדות והילדים בעזה נמצאים במצב קשה של רעב ותנאי מחייה קשים. אלו מחריפים מדי יום בשל המשך הלחימה והעדר סיוע הומניטרי מותאם. בנוסף לאחרונה גברו המקרים של אצבע קלה על ההדק כלפי ילדים פלסטינים לא רק בעזה ורפיח, אלא גם במרחבים אחרים הנמצאים בשליטת ישראל בפועל".

"אנו מבקשות להפסיק את מעגל הדמים שמשאיר ילדים רכים וקטינים חסרי ישע, ללא משפחה וללא כל רשת תמיכה. אנו עדות ועדים להרג, להרס ולפגיעה חסרת תקדים בילדות ובאזרחים חפים מפשע תושבי רצועת עזה. כמומחיות בתחום רווחת הילד, אנו מפצירות בקובעי המדיניות שלא להתעלם ממצבם הקשה של הילדים החיים תחת אש: ילדי ישראל הנפגעים שוב ושוב, המפונים ונפגעי הטבח, והילדים הרבים בעזה אשר נותרו ללא משפחה. יש לבצע באופן מיידי את כל הפעולות הנדרשות כדי למנוע את התפתחותו של דור נוסף בו תשרור השנאה ותביא להמשך היותה של עזה כר פורה להתארגנות טרור, כמו זו שפרצה ב 7 באוקטובר", נאמר עוד בעצומה.

לעצומה: https://drove.com/.2KBP

עוד בנושא: https://zoha.org.il/128200/