תנד"י: די להרג נשים וילדים; ארגונים ישראלים ופלסטינים קוראים להפסקת אש

תנועת הנשים הדמוקרטיות בישראל (תנד"י) פרסמה אתמול (חמישי) קריאה להפסקת אש בדרום.  "ב-1 ביוני נציין, יחד עם חברותינו ברחבי העולם, את יום הילד הבינלאומי. בשמם של ילדי ישראל, יהודים וערבים, אנו, חברות תנד"י תובעות מממשלת נתניהו להפסיק מיד את הפצצת הרצועה ואת החיסולים ולהגיע להפסקת אש", נאמר בקריאה.

 

"במבצע, שאינו אלא מלחמה, שהחל ב-9 במאי נהרגו ברצועת עזה, נכון לרגע כתיבת שורות אלה, 25 בני אדם, ובהם נשים וילדים ורופא שניהל מרכז בריאות, ונהרסו בתים רבים. בישראל נהרג תושב רחובות, רבים נפצעו ופגועי חרדה ובתים נהרסו. בדרום ישראל ובמרכזה נסגרו מוסדות החינוך", הדגישו.

 

"כל סבב מלחמתי, הכולל שיגור טילים והפצצות ומפיל קורבנות, הוא הקדמה לסבב המלחמתי הבא. אין פתרון צבאי לסכסוך", קראו והוסיפו "התנאי לחיים בשלום ובביטחון הוא סיום הכיבוש של הגדה המערבית ורמת הגולן ופירוק ההתנחלויות; הסרת המצור מעל רצועת עזה; שחרור האסירים הפוליטיים הפלסטיניים; כינון מדינה פלסטינית עצמאית בצד ישראל; וחתימה על הסכמים מדיניים".

 

ארגונים ישראלים ופלסטינים, בהם רופאים לזכויות אדם, מרכז אלמיזאן לזכויות אדם, עדאלה וגישה, דורשים "לפעול באופן מיידי למען הפסקת הפגיעה וההרג בקרב האוכלוסייה האזרחית ותקיפה של מטרות אזרחיות ברצועת עזה, ולמען פתיחה של המעברים ארז וכרם שלום כך שיתאפשר, לכל הפחות, כניסה ויציאה של אנשים ואספקת חומרים, מוצרים וציוד לצרכים הומניטריים, כולל פתיחה מיידית של המעברים בכדי לאפשר תנועה של מקרים הומניטריים והכנסת מצרכים, בהם דלק, החיוניים לייצור החשמל ולהפעלת מערכות חיוניות ברצועת עזה".

 

לדברי הארגונים "ההתקפות על אזרחים ומטרות אזרחיות, ומניעת מעבר אנשים, כולל פינויים של פצועים, וכן מניעת אספקה סדירה של מוצרים חיוניים, מהווים מעשה אסור על פי המשפט הבינלאומי ההומניטרי. הפרתם של כללים אלה ואחרים שפירטנו בפנייה – מעלים חשד רציני להפרה בוטה של דיני הלחימה שעלולה להגיע לכדי פשעי מלחמה".