תושבי ג'בל מוכבר הפלסטינים הפגינו בכיכר ספרא נגד הריסות בתיהם בחסות עיריית י-ם

עשרות תושבי ג'בל מוכבר הפגינו הבוקר (ראשון) בכיכר ספרא מול עיריית ירושלים. זאת, במחאה נגד הריסות הבתים בחסות העירייה בשכונה הפלסטינית בפרט וברחבי ירושלים המזרחית שתחת כיבוש. אל המפגינים הצטרף ח"כ עופר כסיף (חד"ש –  הרשימה המשותפת) שכינה את הריסת הבתים "טיהור אתני".

התושבים מסרו שמטרת העירייה היא לגרש מאות אנשים מביתם במהלך החודשים הקרובים ולהשאיר אותן ללא קורת גג. זאת, באמצעות תכנון מגביל שלא מאפשר בנייה למגורים במזרח ירושלים והופך מאות משפחות שרק רוצות לגור בעיר לעברייניות מצד אחד ושימוש בתיקון מס' 116 של חוק קמיניץ אשר מונע מבתי המשפט לדחות צווי הריסה של בתים, אפילו כאשר המשפחות מנסות ומתקדמות בתהליכי הסדרת בתיהן.

עשרות תושבי ג'בל מוכבר מפגינים הבוקר נגד הריסת בתים בכיכר ספרא מול עיריית ירושלים (צילום: פרי ג'רוזלם)

 

כמו כן, העירייה מעוניינת להרוס 62 בתים נוספים כדי הרחיב כביש בקרבת השכונה.  לאחרונה הושגה הקפאה זמנית להריסות הבתים, שתתקיים במהלך חודש הרמדאן, "אבל ההבטחות הריקות לא מספיקות ואנו דורשים הסכמים חתומים, אשר ממלאים את דרישותינו המפורטות, שבעיקרן מבוססות על הצורך בתקופה ארוכה של הקפאת צווי הריסה, שבמהלכה ועדות הנדסיות ומשפטיות יוכלו להשיג את ההיתרים הנדרשים לבתים כדי למנוע את הריסתם", הדגישו.

 

סרטון – דבריו של ח"כ כסיף, הבוקר, בכיכר ספרא בירושלים:

https://www.facebook.com/Hadash.Jlm/videos/3184294258514344

 

עוד בנושא:

מתנגדים להריסת בתיהם: הפגנה של תושבי ג'בל מוכבר הפלסטינים מול עיריית י-ם