עיריית ראשל"צ פיטרה מורה ותיק לאזרחות בגלל התנגדותו לכיבוש

עיריית ראשון לציון פיטרה את ד"ר מאיר ברוכין, מורה ותיק לאזרחות בתיכון מקיף ט' בעיר, בגלל עמדותיו נגד כיבוש השטחים הפלסטינים. המורה אף קרא בין היתר בפייסבוק לחיילים לסרב, להפסיק לשרת את הכיבוש.

ברשומה (פוסט) שפרסם אמש (שישי), שבו הודה לתומכיו הרבים, כתב ברוכין: "אתם מופת, השראה ותקווה שיום אחד תקום כאן חברה שבה יחיו יחד יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, אשכנזים וספרדים בכבוד, בשלום, בידידות ובשיתוף פעולה". לטענת העירייה, ההחלטה על "סיום ההעסקה" התקבלה ב"הסכמה משותפת עם המורה", אך גורם בעירייה הבהיר ל"הארץ" כי "ברוכין לא יעבוד בשום בית ספר בעיר". למהלך יוצא הדופן היה שותף משרד החינוך ברשות השר הגזען וההומופוב הרב רפי פרץ.

ד"ר מאיר ברוכין (צילום מתוך הפייסבוק)

"אני מחזק את ידיו של ד"ר מאיר ברוכין, שפוטר כי העז להביע דעתו בפייסבוק דעה דמוקרטית שאינה רק לגיטימית, אלא גם נכונה ונדרשת בעת הזו", מסר אמש ח"כ עופר כסיף (חד"ש הרשימה המשותפת). לדבריו "תלמידיו, הוריהם וחבריו המורים מעידים כי בתפקידו בכיתה פעל ללא דופי עודד שיח ביקורתי, אמיץ ומכבד. והרי זה בדיוק תפקיד המורה: לבקר ולעודד חשיבה עצמאית וספקנית. מי שסותם פיות למורה בפייסבוק או בכיתה, מבטיח חינוך לבורות, לשטחיות, לשנאה ולעדריות. הפיטורים של ברוכין הם הרי מסר למורים אחרים הישמרו מלהיות אזרחים פעילים ומחנכים חושבים, אחרת תחטפו." "בושה גדולה לעיריית ראשל״צ ולהנהלת ביה"ס, שפעלו כמצנזרים עלובים ממניעים פוליטיים פסולים", הדגיש ח"כ כסיף.