לראשונה זה 40 שנה נחתם הסכם קיבוצי שיחול על כ-140 עובדי תפרון

ההסתדרות במרחב כרמיאל והנהלת חברת הטקסטיל תפרון מאזור התעשייה תרדיון במשגב חתמו על הסכם קיבוצי, לראשונה ב-40 שנות פעילות החברה. תפרון עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי הלבשה תחתונה וספורט, המיועדים ברובם הגורף לייצוא. בין לקוחותיה של תפרון ניתן למנות ענקיות ספורט וקמעונאות כמו וולמארט, ניו באלאנס, ויקטוריה סיקרטס, קלווין קליין ואדידס. לחברה מתפרות ומפעלים בירדן, סין וארה"ב. החברה מעסיקה ברחבי העולם כ-900 עובדים, כמחצית מעובדי הייצור של החברה מועסקים בירדן.

2019-03-06_195933

חברי ועד העובדים ליד הנהלת המפעל שבגליל (צילום: ההסתדרות)

 

ההסכם חל על כ-140 עובדים ממחלקות הייצור, הפיתוח, האחזקה והטכני של החברה, ותוקפו שלוש שנים. הוא מסדיר בין היתר את תנאי העבודה וההעסקה במפעל כפי שהיו רב חתימת ההסכם, לרבות ההפרשות הפנסיוניות, גמל, פרמיות, הסעות, ביגוד, ארוחות ועוד.

ההסכם מעגן תוספת שכר בשיעור של 2.5% אשר משולמת רטרואקטיבית מחודש אוקטובר 2018. בינואר 2020 יקבלו העובדים שצברו ותק של חמש שנים לפחות במפעל, תוספת ותק בגובה של עד 3.5%. לרשות החברה עומדת האופציה להאריך את ההסכם בשנה נוספת תמורת תוספת שכר נוספת בגובה 2.5%.

בנוסף לכך הוסכם כי העובדים יקבלו פעמיים בשנה שי לחג בסך של 350 שקל, שי לרגל נישואים בסך 300 שקל, 200 שקל מתנה לרגל הולדת בן/בת ועוד. כמו כן, עם חתימת ההסכם יקבלו העובדים מענק חתימה בגובה 1,000 שקל. המו"מ לחתימת ההסכם לווה על ידי מזכיר האיגוד המקצועי ממרחב כרמיאל איברהים טאהא ויועמ"ש המרחב עו"ד ענבר בן סימון יחד עם יו"ר ועד העובדים וליד חדיפי.