כינוס חירום של נציגי החברה הערבית ביפו: שוטר מג"ב הרג תושב העיר

אסיפת חירום של נציגי החברה הערבית ביפו תתקיים הערב (מוצ"ש) באולם הוועד למען ערביי יפו – רביטא, בעקבות הרצח אמש של תושב העיר בידי שוטר בלבוש אזרחי. בבית החולים וולפסון נקבע מותו של יעקב טוחי, בן 50, שנורה ברחוב יהודה הימית ביפו. הוא נורה במהלך עימות עם שוטר מג"ב במקום. על פי תיעוד, טוח'י והשוטר התעמתו עד שהאחרון שלף אקדח ונשמע צרור יריות ארוך.

כעבור כמה דקות השוטר שב למקום מכוסה פנים ועל חובש כובע ובו הכיתוב "משטרה" מאיים על עוברים ושבים מאקדחו לעיניי שוטרים שהגיעו לזירה. זאת, בעת שתושבים צעקו לעברו "רוצח". מהמשטרה נמסר כי חוקרי מח"ש הגיעו לזירה וחקרו את השוטר.

טוחי, נשוי ואב לשתי בנות, הינו דמות מוכרת ביפו. התנדב במד"א במשך שנים, ובעבר הוביל פרויקטים חברתיים בין יהודים לערבים שנערכו מטעם שגרירות ארה"ב בישראל. הוא הועסק כנהג בשגרירות.

לדברי עד ראייה ששוחח עם "הארץ", השוטר ירה למוות בטוחי על אף שעובר אורח הצליח להפריד בין השניים ולהרחיקם זה מזה. "הוא יצא מהרכב אחרי שהאופנוע של החובש ירד מהמדרכה למעבר החצייה, וישר התחיל לתקוף אותו באגרופים", אמר. העד סיפר כי לאחר שהשוטר הכה את טוחי באגרופיו ואף שבר את קסדת האופנוע שלראשו, טוחי דקר את השוטר בחפץ חד — והורחק על ידי עובר אורח. בעודו מורחק, כך לפי העד, השוטר ירה בו.

מארגון "יוזמות אברהם" נמסר: "אנו מצפים מהמשטרה לחקור עד תום את הירי בתושב יפו, חובש בארגון איחוד הצלה, ולפרסם בשקיפות לציבור את כל פרטי האירוע החמור. למרבה הצער אנו חוששים שמדובר שוב במקרה של אצבע קלה על ההדק בגלל מוצאו של החובש. ירי כזה – בייחוד שבוצע על ידי שוטר, גם אם אינו בתפקיד, הוא חמור שבעתיים. אסור לעבור על כך לסדר היום".