ח"כ עודה: מאז ההפיכה המשטרית פחתו ההשקעות בהייטק והמגמה התחזקה בצל המלחמה

"מאז ההפיכה המשטרית נרשמה הפחתה משמעותית של השקעות בהייטק מצד חברות שונות בעולם, וזו מגמה שהמשיכה והתחזקה בצל המלחמה", כך אמר יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, ח"כ איימן עודה (חד"ש), בעת סיור ביום ראשון בעמותת חאסוב המקדמת יזמות וטכנולוגיה בערערה שבוואדי ערה.

עמותת חאסוב היא ארגון ללא מטרות רווח, שפועל לקידום הטכנולוגיה ותעסוקת ההיי-טק בחברה הערבית בכמה מישורים: בניית תשתיות שמעודדות יזמות בערים הערביות, טיפוח קהילת יזמות וחדשנות בקמפוסים. לדברי ח"כ עודה, הירידה בהשקעות "משפיעה רבות גם על החברה הערבית, על תעשיית ההיי-טק שכבר יש בה ועל העובדים הערבים בהיי-טק הישראלי. למרות ובעצם גם בגלל הקיצוצים הגורפים בתקציבי החברה הערבית, אני קורא למשרדי הממשלה להמשיך וליצור שיתופי פעולה עם יזמי ההיי-טק מהחברה הערבית, ולתמוך בהם".

לסיכום הוא ציין "המוטו של עמותת חאסוב – עוברים מחברה ערבית צרכנית לחברה ערבית יצרנית – מעיד על חשיבה מעשית ויוזמת. אני מברך על החשיבה הזו ומפציר בנציגי המשרדים הממשלתיים ליצור את הקשרים הדרושים בשביל לקדם את ההיי-טק הערבי. קידום ההיי-טק הערבי יקפיץ את החברה האזרחית במדינת ישראל כולה".

עוד בנושא: https://zoha.org.il/126829