770 מרצים תומכים בשביתת סטודנטים ארצית למען עסקה להשבת החטופים

יותר מ-770 מרצים הביעו עד שעות הבוקר (שבת) תמיכה בשביתת סטודנטים ארצית למען עסקה להשבת החטופים שתתקיים בכל המוסדות להשכלה גבוהה ביום חמישי הקרוב. השביתה תתקיים ללא תמיכת התאחדות הסטודנטים הארצית העסוקה בימים אלה בקידום הצעת חוק של הימין הקיצוני לסתימת פיות באקדמיה.

המרצים חתמו על עצומה מקוונת בה הם קוראים לסטודנטים "להנהיג, להשמיע קול ולפעול למען חברה טובה יותר בימים קשים במיוחד לדור הצעיר שמנסה לבנות עתיד בתנאי חוסר וודאות, כאשר משפחות קפחו חייהן, אזרחים חטופים, והמלחמה גובה מחיר כבר". המרצים גם מביעים תמיכה באירועי המחאה המתוכננים החל מיום ראשון 16 ביוני. באותו יום "מתוכננת עליית מדרגה של המחאה", במסגרתה כל ארגוני המחאה עולים לירושלים עד אשר יוחלט על הקדמת הבחירות. "בחתימתי אני מביע את תמיכתי בפעילות הסטודנטים ומתנדב לסייע בהשלמת חומר עקב היעדרות משיעורים, שביתה או פעילות אחרת. רכישת תואר אקדמי מחייבת אחריות חברתית – הגיע הזמן להשמיע קול", נאמר בעצומת המרצים.

פעילי המחאה בקרב הסטודנטים המקדמים את השביתה מסרו היום "האגודות השונות מכריעות בשאלה האם להצטרף אליה". לדבריהם "החטופים עדיין מוחזקים בידיים של חמאס, חלקם סטודנטים כמו נועה ארגמני שלומדת בבן גוריון וכרמל גת שלומדת בעברית. כל אזרח במדינה ובעם ישראל רוצה את החטופים בבית." "ראינו כמה מחאת סטודנטים משפיעה על דעת הקהל העולמית. הממשלה והעולם צריכים לראות את התמיכה שלנו בהחזרת החטופים הביתה", הדגישו.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/129973