700 מרצים ועובדים באוניברסיטאות והמכללות דורשים לסיים מייד את המלחמה בעזה

כ-700 מרצים ועובדי הסגל המינהלי בכל אוניברסיטאות והמכללות בישראל קוראים לסיים מייד את מלחמה בעזה. הקריאה המקוונת פורסמה אתמול (חמישי) ומאז מאות צירפו את חתימותיהם. בעצומה נאמר "אנו קוראים לממשלה לסיים את המלחמה בעזה בהקדם ולדאוג להשבה מיידית של החטופים. השבת החטופים וסיום המלחמה הם הכרח מוסרי ואף עולים בקנה אחד עם האינטרס הישראלי. מלחמה לעולם אינה תכלית בפני עצמה, ולכן בצד ניהולה היה על הממשלה לקבוע חזון אסטרטגי ריאלי למציאות המדינית שאחריה".

לדברי החותמים: "בעוד שתועלתה של המשך המלחמה לא ברורה בעליל  – נזקיה חמורים וודאיים. המלחמה ואופן ניהולה גורמים לפגיעה אדירה באזרחים בעזה, לרעב, ולהרס תשתיות חסר תקדים. היא מובילה להרוגים ופצועים ישראלים רבים, לפגיעה נפשית בעשרות אלפים, לנזקים עצומים לכלכלה, להתדרדרות קשה בשלטון החוק בישראל ובשטחים, ואינה מאפשרת הסדרת המצב בצפון ושיבת העקורים. בנוסף, היא גורמת לפגיעה קשה במעמדה של ישראל, לבידוד בינלאומי חריף, להסתבכות משפטית, לחרם תרבותי ואקדמי, ולנזקים ארוכי טווח בהיבטים רבים נוספים. יתר על כן, היא פוגעת פגיעה אנושה ביכולתה של ישראל לקיים את חובתה העליונה להחזיר את החטופים".

"הזכות להגנה עצמית לא מקימה זכות למלחמה ללא תכלית ריאלית, או למלחמה שתכליתה שרידותה הפוליטית של ההנהגה. לפיכך, אנו קוראים לממשלה לחתור להשבת החטופים ולסיום המלחמה ללא דיחוי", הדגישו.

לעיון בעצומה, להצטרפות ולרשימת החותמים המתעדכנת:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVz9NbgySEiKAV962PxVfsXWl3btOR4lTbXVDxUkbiCZsORw/viewform