רבבות הפגינו בירושלים למען שחרור החטופים; קריאות להתפטרות ממשלת הימין

רבבות הפגינו אמש (ראשון) לציון חצי שנה למלחמה בעזה סמוך למשכן הכנסת בירושלים למען החזרת החטופים. "את כולם עכשיו, עסקה עכשיו", קראו המוחים במקום. בעצרת, שנערכה יממה לאחר הפגנה המונית ברחוב קפלן בתל-אביב, נשמעו קריאות רמות נגד ממשלת הימין.

יהודה כהן, אביו של החטוף נמרוד כהן, קרא מעל הבמה להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. "תקשיב טוב", פנה כהן לראש הממשלה, "באתי לירושלים, אל הכנסת שהרסת, מול בג"ץ שניסית להרוס, לדרוש ממך בתור אב שבנו הופקר על ידך – לדרוש ממך לפנות את כיסאך ולהתפטר". כהן הוסיף כי "מישהו אחר כבר יוציא אותנו מהגיהינום שאתה הכנסת אותנו אליו. מישהו אחר שייתן תקווה ולא פחד ושנאה, שיאחד את העם". גם השחקן ליאור אשכנזי עלה לבמה והקריא את עדותה של עמית סוסנה ששוחררה מהשבי, שסיפרה על תקיפה מינית שעברה בעזה. לאחר מכן פנה אשכנזי לחברי הממשלה, ומשתתפי העצרת ענו לו בקריאות בוז.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, אף הוא נאם בעצרת תוך קריאות מן הקהל "עסקה עכשיו" ו"בושה". יצוין שבעת שליאון נאם בקרבת הכנסת כמאה מתושבי שכונת הקטמונים הפגינו מול שני בתיו ברחוב רמב"ן וברחוב אוסישקין בשכונת רחביה, במחאה על כוונת העירייה לפגוע בתקציבי המינהל הקהילתי, כפי שהודיעה יום לאחר הבחירות. התושבים מחו נגד שורה של מחדלים מצד העירייה, ביניהם הזנחת בטיחותם של הולכי הרגל, שבעקבותיה מצאו את מותם שניים מתושבי השכונה; התעלמות ממקווה הנשים שנשרף לפני מספר חודשים; פגיעה בפארק המסילה באמצעות כבישים ותכנון בלתי מרוסן של מגדלים.

חגית חן, אימו של איתי חן (19) שגופתו בעזה, קראה: "אסור להפוך אותם לרון ארד. לא מגיע לאיתי, גיבור ישראל, להירקב בעזה". תוך דמעות היא פנתה "לרמטכ"ל, המפקד של איתי ששלח אותו בפקודה לקרב – מתי אתה מחזיר לי את הילד? רה"מ בנימין נתניהו, מתי אני אוכל לשבת שבעה על איתי". עוד שאלה, תוך כדי קריאות "בושה-בושה", "איך ייתכן שאחרי חצי שנה הממשלה לא החזירה הביתה את החטופים?".

עוד בנושא: https://zoha.org.il/128588