צוות של הטלוויזיה הפלסטינית נעצר על-ידי המשטרה בעת שידור במזרח ירושלים

צוות של הטלוויזיה הפלסטינית נעצר הבוקר (שישי) ליד שער שכם בירושלים. לפני כשבועיים סגרה המשטרה את משרדי התחנה בעיר בהוראת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. העיתונאים נעצרו בעת שידור חי של התכנית "בוקר טוב ירושלים". על כך מסר העיתון "אל אתיחאד" היוצא לאור בחיפה.

לדברי ח"כ עאידה תומאסלימאן (חד"ש הרשימה המשותפת) "זו התקפה נוספת של צבא הכיבוש על חופש הביטוי והעיתונות. המעצר הבוקר של העיתונאיות הפלסטיניות קריסטין רינאווי ודאנה אבו שמסיה והצלם אמיר עבד רבו בירושלים המזרחית הכבושה, או הירי שגרם לאבדן עיניו של מעאד עמראנה לאחרונה, לא יוכלו להסתיר את האמת האכזרית של הכיבוש".

המעצר של העיתונאים הפלסטינים, הבוקר, במזרח ירושלים (צילום: אלאתיחאד)

כאמור לפני שבועיים נסגרה תחנת הטלוויזיה פלסטין המשדרת ממזרח ירושלים. יצוין שמתחילת שנת 2019 חתם השר ארדן על עשרה צווים האוסרים לקיים אירועים או פעילויות "מטעם הרשות הפלסטינית" בירושלים. את הצו לסגירת התחנה הוציא השר ארדן בהמלצת גורמי שירותי הביטחון והגורמים המשפטיים. השר ארדן גם יוזם תיקון חקיקה הקובע כי "פעילות אסורה שמפירה את ריבונות ישראל, הינה עבירה פלילית שעונשה עד 3 שנות מאסר".

עוד על סגירת התחנה הפלסטינית במזרח ירושלים ועל המחאות הבינלאומיות, באתר מק"י בשפה האנגלית: http://maki.org.il/en/?p=20950