מאות הפגינו בצומת שוקת בנגב בעקבות הריסת עשרות בתים בכפר בלתי מוכר

מאות השתתפו אתמול (שבת) בהפגנה שנערכה בצומת שוקת בנגב במחאה על הריסת 47 בתים של משפחת אבו עסא בוואדי אל-ח'ליל בשבוע שעבר. המוחים, בהם חברי הכנסת יוסף עטאונה, אחמד טיבי ועופר כסיף, יו"ר ועדת המעקב העליונה מוחמד ברכה ויו"ר חד"ש עיסאם מח'ול, חסמו את כביש 60. הם גם הניפו שלטים בעברית ובערבית עליהם נכתב: "הרס זה לא משילות", "הידברות במקום הריסות", "הנגב מספיק לכולם", "אין חיים ללא בית" ועוד

ח"כ כסיף מסר בתום המחאה "השתתפתי בהפגנת תמיכה במאבק הצודק של תושבי הכפרים הלא מוכרים בנגב, לאחר הריסת 47 בתים של משפחת אבו עסא בידי משרתיו של השר הגזען. ממשלת הזוועות שמנהלת טיהור אתני שותת דם בגבולות ישראל, בעזה, בגדה, ובירושלים המזרחית הכבושות, היא-היא המפרה את החוק – לא התושבים. לא נוותר לגזענים עד שנביס אותם אחת ולתמיד!".

ביום רביעי שעבר החלה הריסת בתים בכפר הבלתי מוכר ואדי חליל בשטח שבו מיועד להיסלל מקטע של כביש 6. צווי הריסה הוטלו על 47 בתי מגורים ביישוב, והרשויות מבקשות לאלץ את התושבים, כ-320 איש, לעבור לשכונה חדשה ביישוב אום בטין — אלא שבניית הבתים שם עוד לא החלה.

"הריסת שכונת ואדי חליל היא פשע נגד האנושיות", נכתב בהודעת המועצה לכפרים לא-מוכרים. "גם אם תושבי השכונה היו מוכנים לעבור לשכונה 1 באום בטין, כפי שדורשת המדינה – בניית הבתים שם כלל לא החלה. המשמעות היא שלמאות תושבי השכונה, בהם כ-150 ילדים, קשישים רבים וגם בעלי מוגבלויות, לא תהיה קורת גג לישון תחתיה. דמוקרטיה מתוקנת לא יכולה לעשות זאת לאזרחיה, וישראל לא היתה מעלה בדעתה לעשות זאת לאזרחיה היהודים"

"כל חטאם של תושבי ואדי חליל הוא שאינם מוכנים לעבור לשכונה שבה יש סכנה אמיתית לשפיכות דמים, עקב איומים של גורמים אלימים בודדים, הנמנים על שתי משפחות גדולות הזקוקות לשכונה לשם הסדרת מגוריהן. כל שתושבי ואדי חליל מבקשים הוא להכשיר במהירות את שכונת אל מיטלה בתל שבע, כדי שיוכלו לעבור אליה בהקדם. לאטימות המדינה ולהתעקשותה על ההרס ועל הפיכת מאות מאזרחיה לחסרי בית, יש רק סיבה אחת, מבישה: גזענות", הדגישה.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/129287