לקראת שביתה: עובדי קצא"א ערכו אסיפות הסברה מקבילות באשקלון ובאילת

עובדי חברת קצא"א (קו צינור אילתאשקלון) ערכו אתמול (רביעי) שתי אסיפות הסברה מקבילות, באשקלון ובאילת. זאת, על רקע איעמידה של המדינה והנהלת החברה בהתחייבויותיהן כלפי העובדים, עם המעבר מפעילות החברה הקיימת (קצא"א א') לחברה החדשה, קצא"א ב'. במהלך אסיפות ההסברה פעלה החברה במתכונת חירום.

2019-03-21_192511

אסיפת עובדי קצא"א, אתמול (צילום: ההסתדרות)

נציגי ההסתדרות וועד העובדים הבהירו כי אם משרד האוצר לא יקבל החלטות בהקדם, הם לא יהססו להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותם, לרבות נקיטת צעדים ארגוניים. בחודש שעבר הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בקצא"א, מה שמאפשר לה לנקוט בצעדים ארגוניים באופן מיידי.

המעבר של העובדים מחברה אחת לשנייה, הותנה בשמירה על תנאי עבודתם ועל הבטחת האיתנות הפיננסית של החברה החדשה, בדרך של הבטחת הון ראשוני ראוי והעברת חברות הבת של קצא"א לחברה החדשה. אלא שמשרד האוצר והנהלת החברה לא עמדו עד כה בהתחייבויותיהם להסתדרות, והעובדים חוששים מהיעדר איתנות פיננסית של החברה החדשה.

בשבוע שעבר העביר יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון, רמי גואטה, מכתב ליו"ר חברת קצא"א, ארז כלפון, שבו התריע על נסיגה מהבנות שהושגו לגבי המעבר לחברה החדשה. "צר לי כי אנו מצויים במצב בו הנהלת החברה מודיעה באופן חד צדדי על חזרתה מההתחייבויות שניתנו פעמים רבות לוועד העובדים ולהסתדרות, כבסיס למעבר העובדים לחברה החדשה – קצא"א ב'". גואטה, הוסיף: "אני מבקש מהנהלת החברה וממשרד האוצר לא לנצל את אחריות העובדים ולגרום לכך שיינקטו צעדים שיעכירו את יחסי העבודה".