בדומה לנמל אילת האחים נקש נאלצו להתקפל וכל עובדי ארקיע שבחל"ת ישובו לעבודה

ההסתדרות, ועד עובדי ארקיע וההנהלה סיכמו היום (שלישי) על סיום סכסוך העבודה שהוכרז בחברת התעופה המופרטת. הנהלת ארקיע תשיב את כל העובדים בהסכם הקיבוצי שנותרו בחל"ת מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר. העובדים שיבחרו לחזור מיד לעבודה, יקבלו את שכרם באופן רטרואקטיבי מתחילת החודש.

בשבוע שעבר ההסתדרות מסרה כי "אם לא ינוהל מו"מ מתוך רצון להגיע להסכמות בנושאים שבלב סכסוך העבודה – יוכלו יותר מ-400 העובדים לנקוט צעדים ארגוניים מיום חמישי הקרוב עוד לפני חג הפסח".  יו"ר ועד עובדי ארקיע, ניצן בן-ארי, הוסיף: "אני מצר על כך שהנהלת החברה החליטה לנקוט בפעולה דורסנית וחד צדדית כלפי ציבור של עובדים מסורים שלא מוחזרים מחל"ת לעבודתם. ובפרט בזמן שהחברה במגמת התאוששות ובתהליכי קליטה של עובדים ומנהלים בחוזים אישיים. נעשה הכל כדי שהעובדים המסורים שלנו יחזרו מיד לעבודה".

ארקיע היא בבעלות בעלי הון אמריקאים, האחים נקש, שמחזיקים ב-70% ממניות החברה. האחים נקש התמודדו השבוע עם סכסוך עבודה נוסף, בנמל אילת המופרט אף הוא בבעלותם. ההסתדרות מסרה ביום ראשון שמשרותיהם של 60 עובדי נמל אילת ניצלו, לאחר הנהלת הנמל חזרה בה מהליך הפיטורים.

בעקבות ההודעה של ההנהלה בדבר פיטורי העובדים, הוכרז על סכסוך עבודה ובשבוע שעבר נערכה ישיבה בנושא בוועדת הכלכלה של הכנסת ביוזמת ח"כ עופר כסיף (חד"ש). "לא נאפשר את הפיטורים של עובדי נמל אילת! לא ניתן לאחים נקש להרוויח על חשבון העובדים בתירוץ של מצב חירום!", הכריז כסיף בתחילת הישיבה בכנסת בה השתתפו נציגים של עובדי הנמל הדרומי. יצוין שבתום הישיבה, המליצה הוועדה ובראשה היו"ר דוד ביטן (הליכוד) למשרד התחבורה לא לממש את האופציה להארכת הזיכיון של משפחת נקש בנמל ולהחזירו לרשות המדינה. במילים אחרות: להלאים את הנמל וזו הסיבה שהובילה לביטול פיטורי העובדים.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/128580/