המאבק המשותף מנע את פיטורי 150 עובדי הניקיון באונ' בן-גוריון

המאבק המשותף של ועד עובדי הניקיון שהוקם, סטודנטים ומרצים נשא פרי: הנהלת אוניברסיטת בן-גוריון הגיעה להסכם עם הקבלן איתן שמיר לפיו חוזה ההעסקה עמו יימשך שנה נוספת והוא יתחייב להמשיך להעסיק העובדים ולשמור על כל זכויותיהם.
על מנת למנוע את פיטורי העובדות נכנסו נציגי האוניברסיטה, ההסתדרות והקבלן איתן שמיר למשא ומתן. ההסכם שהושג בסופו של דבר קבע כי האוניברסיטה תמשיך את ההתקשרות עם הקבלן והתמורה לכך העובדות לא יפוטרו ויזכו לכל התנאים הסוציאליים הנדרשים בחוק כולל תוספת ותק. האוניברסיטה אף הקימה גוף מפקח שיבדוק שאכן העובדים זוכים לתנאים המשופרים. כמו כן התחייב הקבלן להכיר בוועד שהקימו העובדים.

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הודיעה הבוקר (יום א') כי הגיעה להסדר שימנע את פיטוריהן של 150 עובדי ניקיון המועסקים באמצעות הקבלן. הפרשה החלה כשהמוסד האקדמי החליט לסיים את החוזה עם שמיר, בעקבות מחאת הסטודנטים שפעלו יחד עם עובדי הניקיון שיצאו נגד הפרות זכויותיהם של העובדים. כתוצאה מכך קיבלו 150 עובדי "איתן שמיר" מכתבי פיטורים. במהלך השבוע האחרון השובתים קיימו שתי שביתות ויחד עם תומכיהם שתי הפגנות בתוך הקמפוס. ההסכם הושג בשיתוף מלא עם מרחב ההסתדרות בנגב והוא נחתם בברכת ועל דעת ההסתדרות.