452 אלף עובדים נרשמו בשירות התעסוקה; גמלאים-שכירים לא מקבלים דמי אבטלה

452 אלף אדם נרשמו בשירות התעסוקה מאז תחילת חודש מרץ בעקבות משבר הקורונה כך נמסר הבוקר (שישי). רק מאז אתמול בשעה 17:00 נוספו כ-82 אלף עובדות ועובדים. קצב הנרשמים עומד על 6,000 בשעה. רוב הפונים הוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום) ללא הסכמתם ומיעוטם פוטרו.

מארי לוי ידיד, חברת איגוד צהרוני ירושלים בכוח לעובדים (צילום: כוח לעובדים)

יצוין שרבבות גמלאיות וגמלאים העובדים לפרנסתם גם לאחר היציאה לפנסיה מפאת הגמלה הזעומה שהם מקבלים – לא זכאים לדמי אבטלה או לדמי חל"ת. למשל, כ-800 עובדות צהרונים הוצאו לחל"ת וחלק לא מבוטל מהן לא יוכלו לקבל דמי אבטלה בזמן חל"ת. זאת, כי הן מבוגרות מדי. נשים בנות 64 שנאלצות עדיין לעבוד גם לאחר גיל הפנסיה ועתה יישארו ללא הכנסה. העובדות מאוגדות בכוח לעובדים.

מאיגוד עובדות הצהרונים בכוח לעובדים נמסר "מה יהיה עם העובדות בעקבות משבר הקורונה? משרד החינוך הודיע כי הקפיא את תכנית 'ניצנים' – תכנית הצהרונים בירושלים ובערים נוספות". "לעיריית ירושלים ובמשרד החינוך, הממן את הצהרונים בשיתוף העיריה, יש כנראה זיכרון קצר. עיריית ירושלים כבר ניסתה בעבר להרע את תנאי ההעסקה של הגננות הללו ונענתה בהתאגדות בזק ובמאבק נחוש שהוביל מאז לשני הסכמים קיבוציים. הן לא תעלמנה בקלות", הזהירו בכוח לעובדים.