126 ילדים פלסטינים בגדה המערבית נורו למוות בידי חיילים ומתנחלים מאז תחילת המלחמה

מאז תחילת המלחמה ברצועת עזה ב-7 באוקטובר אשתקד, 126 ילדים נורו למוות בגדה המערבית בידי חיילים ומתנחלים. כך עולה מדו"ח שפרסם משרד האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים בשטח הפלסטיני הכבוש. עוד עולה מהדו"ח כי באותה תקופה נהרגו בגדה ובירושלים המזרחית שתחת כיבוש ישראלי 521 פלסטינים;  504 מההרוגים נהרגו מידי כוחות ישראליים, עשרה מידי מתנחלים, ולגבי שבעה לא ידוע האם נהרגו בידי חיילים או מתנחלים.

כמעט 74% מההרוגים (יותר מ-380 פלסטינים) נהרגו במהלך מבצעים שניהלו כוחות הכיבוש בערים, כפרים ומחנות פליטים, במיוחד בנפות ג'נין וטול כרם. בנוסף, יותר מ-5,200 פלסטינים, בהם כ-800 ילדים, נפצעו, למעלה משליש מתוכם מתחמושת חיה. במהלך אותה תקופה נהרגו 12 ישראלים, בהם שבעה חיילים וחמישה מתנחלים, מידי פלסטינים בגדה המערבית, לרבות ירושלים המזרחית, ולפחות 105 ישראלים, בהם 70 חיילים, נפצעו. בנוסף על כך, במתקפות שפלסטינים תושבי הגדה ביצעו בישראל במהלך אותה תקופה נהרגו שמונה ישראלים וארבעה מבצעי הפיגועים פלסטינים.

לדברי הארגון "הורים נגד מעצר ילדים", התופעה של פגיעה בקטינים על ידי אזרחים ישראלים התרחבה באופן משמעותי מאז החלה הלחימה, היד החופשית שמאפשר הצבא למליציות החמושות של המתנחלים עולה בדם של קטינים פלסטינים רבים. המקרים האלה הם פועל יוצא של מדיניות הכיבוש והמשך המלחמה".  "מאז ה-7 באוקטובר תחושת הבטחון של קטינים פלסטינים וישראלים ירדה באופן בלתי נתפס. ילדים בכל המרחב נפגעים שוב ושוב בדרכים שונות וחמורות והדרך היחידה להבטיח את ביטחונם ועתידם הוא לפעול לסיום המלחמה ולהפסקת הדיכוי והכיבוש בגדה המערבית", הדגישו.

כמו כן, כאלף קטינים פלסטינים נעקרו בגדה מבתיהם מאז החלה המלחמה. "המחיר של המלחמה הוא עצום, גם בדם וגם ברכוש. אבל בעוד המלחמה נמשכת פשעי הכיבוש בגדה המערבית לא נפסקים – ואף מתעצמים. התקווה למציאות אחרת עבור הילדים והילדות חייבת לעבור דרך פתרון לכלל תופעות האלימות במרחב הזה: נישול מהבתים, מעצרים אלימים, פגיעה ברכוש, איומים ופגיעה פיזית", הוסיפו.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/130137/