100 מרצים וסטודנטים לעבודה סוציאלית באונ' בן גוריון: להפסיק את הגירוש

כמאה מרצים וסטודנטים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון פנו אתמול (שני) לנשיא המדינה, ראובן ריבלין; לראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר הפנים, אריה דרעי בדרישה להפסיק את גירוש הפליטים ומבקשי המקלט האפריקאים.

2018-02-14_193205

במכתב הם כתבו: "אנו, חברים בסגל האקדמי, מרצים וסטודנטים של המחלקה לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בןגוריון בנגב, אשר חותמים מטה, נחרדים מהחלטת הממשלה לגרש בחודשים הקרובים אלפי מבקשי מקלט מסודן ומאריתריאה ולהפקירם לגורלם. מדוחות חד משמעיים של כל הגופים העוסקים בטיפול במבקשי מקלט בישראל עולה תמונה קשה: ממשלת ישראל מסרבת לדון בעשרות אלפי בקשות המקלט שהוגשו אליה; היא מסרבת לפתוח לשכות בהן ניתן להגיש בקשות; היא אינה מוכנה ואינה יכולה לערוב לשלומם של האנשים שהיא מבקשת לגרש וחמור מכך, היא מתכוונת לכלוא את מבקשי המקלט בבית כלא, מתוך כוונה לגרשם "מרצונם" למדינות כגון רואנדה, בהן ממתינים להם אלימות, שוד, אונס ורצח".

ועוד "חברי סגל, מרצים וסטודנטים במחלקה לעבודה סוציאלית, מחלקה המוכרת לא רק בזכות המצוינות האקדמית שלה, אלא גם כמחלקה שחרטה על דגלה מעורבות ומחויבות חברתית, איננו יכולים לעמוד מנגד ולהחריש. מבקשי המקלט הגיעו אלינו לישראל כי נאלצו לברוח ממולדותיהם, כדי להינצל ממשטרים רודניים, שרומסים זכויות אדם בסיסיות ביותר. חלקם ברחו כדי להינצל מטיהור אתני, ואף מרצח עם".

כמו כן, המרצים והסטודנטים, יהודים וערבים, ציינו ש"לומדים ומלמדים בלב הפריפריה מתייצבים לצד מבקשי המקלט. אנו דורשים מממשלת ישראל לשנות כיווןלעשות את הדבר האנושי והמתבקש: לאפשר בדיקה אמתית של הבקשות של מבקשי המקלט; להפעיל תכנית לכל מי שזכאי להכרת פליט ולדאוג לשיקום של הפריפריה הנקראת דרום תל אביב. הפתרון למצוקות האמתיות של תושבי דרום תל אביב אינו גירושאלא הפעלת תכנית כלכליתחברתיתתעסוקתית, שתאפשר לכל תושבי השכונה, כולל מבקשי המקלט, לעבוד ולחיות בכבוד. בו בזמן תכנית זו תיטיב עם החברה האיתנה שלנו במדינת ישראל".

יצוין שבמוצ"ש 24 בפברואר תתקיים בדרום תלאביב הפגנה ארצית נגד הגירוש. המארגנים מסרו "נגיע מכל רחבי הארץ לדרום תל אביב, כדי לומר בקול ברור אסור שזה יבוא אחד על חשבון השני! אנחנו נגד גירוש הפליטים אנחנו בעד דרום תל אביב. נשים גברים וילדים שביקשו מהחברה הישראלית הגנה עומדים כעת בסכנה בגלל הממשלה, ואנחנו לא ניתן לפוליטיקאים לעצב את דמותה של החברה הישראלית ולשחק משחק פליטי על גבם של אוכלוסיות. אנחנו נבוא מכל הארץ להגיד שישראל נגד הגירוש!". ההפגנה תצא בשעה 20:00 מרחוב לוינסקי.

למידע והרשמה על הסעות מכל הארץ להפגנה ב-24 בפברואר:

https://goo.gl/forms/rk17EQ26gHoM7Xnr1