מפגינים פרצו לתכנית טלוויזיה בשידור חי ערוץ 10

פעילים של מטה מאבק היוצרים, שפתחו אתמול בשביתה בת שלושה ימים במחאה על קיצוץ ההשקעה ביצירות טלוויזיה בישראל, הצליחו לפרוץ אמש (יום ג') לאולפן "היום שהיה", תוכניתו של גיא זהר המשודרת בשידור חי בערוץ 10. זאת, לאחר שקיימו הפגנה גדולה בשעות הצהריים בשכונת רמת החי"ל בתל-אביב.

המגיש זהר המופתע נבהל מהפריצה, כך ניתן היה לראות בשידור, אך תוך שניות ספורות היוצרים שפרצו לאולפן הוצאו ממנו בכח. לפני כשלושה חודשים, בעת המחאה הקודמת, ניסו היוצרים לפרוץ לתכנית "ארץ נהדרת" של הערוץ ה-2  ולשבש את התוכנית שגם הועברה בשידור חי. היוצרים אז הצליחו לעבור את שערי מתחם אולפני הרצליה אך לא הצליחו לחדור אל האולפן עצמו. עם זאת, ניתן היה לשמוע אותם כאשר דפקו על דלתות האולפן וקראו קריאות מחוצה לו.

ממטה מאבק היוצרים, הגוף הכולל את איגודי היוצרים השונים נמסר: "המאבק למען שמירת החוק יימשך במסגרת החוק. יחד עם זאת אין אנו אחראים לפעילויות ספורדיות של אנשים שאיבדו את פרנסתם. אנו קוראים לזכיינים להחזיר את התעשייה לעבודה כבר היום. מן הראוי לציין כי חדשות ערוץ 10 נמנעו היום מלשלוח צוות צילום לסיקור ההפגנה ואף לא טרחו לדווח על כך במהדורת החדשות".