תושבי דרום ת"א הפגינו; ח"כ כסיף: 'השכונה הופכת לחצר אחורית של פשע וסמים'

עשרות מתושבי דרום תלאביב הפגינו אמש (מוצ"ש) בגינת לוינסקי במחאת על הזנחת שכונתם וכדי למנוע הקמת בית ספר בריאה הירוקה הבודדה באזור. בין המפגינים: פעילי חד"ש ומק"י, ביניהם ח"כ עופר כסיף (חד"ש הרשימה המשותפת). בהפגנה אמר ח"כ כסיף ש"הגיע הזמן שעיריית ת"איפו ומשרדי הממשלה ייקחו אחריות על תשתיות הרוסות שגבו חיים, על נזקי התחנה המרכזית, על מדיניות חצר אחורית לפשע, סמים ואלימות".

לדברי התושבים המדיניות של העירייה היא שגבתה את חייהם של סתיו הררי ודין שושני בשכונת התקווה לפני כשבוע. "אותה מדיניות שמפנה בכל מזג אווויר תושבים מביתם באבו כביר ובכפר שלם. אותה מדיניות שבגללה החליטו להרוס את הגינה בלוינסקי, אחת מהריאות הירוקות הבודדות בדרום תל אביב. אותה מדיניות בגללה כבר שנים שלא מטפלים במפגע התחנה המרכזית, המהווה מפגע תברואתי עם זיהום האויר הגבוה בישראל ומוקד לתעשיית הזנות, אלימות וסמים. אותה מדיניות שמנשלת ומפנה תושבים מבתיהם".

מפגינים אמש בגינת לוינסקי בדרום תל"א. במרכז התמונה: ח"כ עופר כסיף (צילום: זו הדרך)

לקראת ההפגנה פרסמה חברת מועצת העיר שולה קשת (אנחנו העיר) קריאה בה נאמר "הצטרפו אלינו, לחברות ולחברי וועד תושבי שכונת נווה שאנן בדרום תל אביב כדי להביע את התנגדותנו התקיפה והעקרונית להריסה המתוכננת של גינת לוינסקי לטובת הקמתו של בית ספר חדש. מדובר בפגיעה אנושה במרקם השכונתי, הסביבתי והחברתי של השכונה".

לדבריה "איננו מתנגדים באופן עקרוני להקמתם של בתי ספר. בה בעת, אין הדבר אומר שהצורך במוסדות חינוך מתיר את הריסתו של המרחב הציבורי הירוק הממשי היחיד, שנותר בשכונה הצפופה ביותר בתל אביב עם שעור זיהום האוויר מהגבוהים ביותר בארץ. תכנית הבניה בגינה גורמת לעקירה של מספר עצים שלא ניתן להפריז בחשיבותו של כל אחד מהם לשכונה שבה עוברים למעלה מ– 8,000 אוטובוסים מידי יום שיוצאים וחוזרים לתחנה המרכזית החדשה ומזהמים את האזור. מחקר אקלים קובע כי הטמפרטורה בנווה שאנן מגיע לעד 7 מעלות יותר מאשר במרכז וצפון העיר כתוצאה מהזיהום ומחוסר בשטחים ירוקים".