שני פועלים תושבי הגליל התחשמלו למוות בפרדס סמוך למושב חירות בשרון

שני פועלים תושבי הגליל, בני 18 ו-28, התחשמלו למוות הבוקר (שישי) בשטח פתוח בפרדס סמוך למושב חירות שבשרון. צוות מד"א שהוזעק למקום העניק לשניים טיפול רפואי ראשוני ופינה אותם לבית החולים מאיר בכפר סבא תוך פעולות החייאה – שם בהמשך נקבע מותם. המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות המקרה ונציג משרד העבודה זומן למקום. יצוין ששלושה עובדים נהרגו השבוע בתאונות עבודה ו-20 נוספים נפצעו.

צוותי רפואה ליד המשאית והמנוף במקום בו מצאו הבוקר את מותם שני עובדים שהתחשמלו (צילום: מד"א)

 

הדיווח על המקרה התקבל ב-10:26 במוקד מד"א. מבדיקה ראשונית נראה כי מנוף שהיה על משאית פגע בכבל חשמל – והוביל לחשמולם של השניים. חובשים ופראמדיקים פינו אותם לבית החולים כשמצבם אנוש, אך בהמשך לא נותר לרופאים אלא לקבוע את מותם

חובש רפואת חרום במד"א, יאיר קרולוב, שהוזעק למקום סיפר כי ראה את הגברים שוכבים במרחק של כעשרה מטרים מהמשאית, כשהם מחוסרי הכרה. "אנשים שהיו במקום התחילו לבצע בהם פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה טלפונית ממוקד מד"א", שחזר. "יחד עם צוותי הניידות נמרץ של מד"א, ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות תוך מתן שוקיים חשמליים ולאחר מאמצי החייאה ממושכים בשטח, פינינו אותם לבית חולים תוך המשך פעולות החייאה כשמצבם אנוש"".

ראש מינהל הבטיחות חזי שוורצמן מסר: "היות ומדובר בשטח פתוח, המקום נסגר מיידית לעבודות. מינהל הבטיחות החל בתהליך בירור זהות הקבלן ובעלי התפקידים בשטח. החקירה תבוצע על ידינו לבירור האירוע הקשה". יצוין שעובד נוסף כבן 30 נפגע הבוקר מפגיעת לוח כבד שנפל עליו במפעל באזור התעשייה אלון תבור. הוא פונה לבית החולים העמק כשהוא במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון.

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/115323