שביתת רופאים בגלל אלימות המשטרה; עצרות מחאה מול בתי נתניהו בי-ם וקיסריה

ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) תקיים היום בראשון הקרוב עצרות מחאה בת שעה בכל בתי החולים והמרפאות בקהילה תוך הפסקת העבודה, בעקבות מקרי האלימות נגד רופאים בהפגנות. בשבועיים האחרונים שני רופאים נפלו קרבן לאלימות משטרתית קשה בעת שהעניקו סיוע למפגינים שאף הם נפגעו בידי שוטרים ברחוב קפלן בת-אביב, ד"ר אודי בהרב  וברחוב עזה בירושלים, ד"ר טלי וייסבאך.

"אנו עדים בתקופה האחרונה לאלימות משטרתית נגד רופאות ורופאים בתפקיד, המושיטים עזרה רפואית לפצועים. לאחרונה נתקלנו לצערי בשני מקרים בהם פעלה המשטרה בניגוד גמור לנהלים, שכן שני הרופאים שנפגעו מאלימות משטרתית היו לבושים בווסט אדום המזהה אותם כרופאים בתפקיד", כתב יו"ר הר"י, פרופ' ציון חגי.

פרופ' חגי הוסיף כי לפני כשבועיים, לאחר המקרה הראשון של אלימות כלפי ד"ר בהרב שהעניק טיפול לפצועים במהלך הפגנה, התכנסה הנהגת הר"י ושקלה האם לנקוט בצעדים ארגוניים אך החליטה לאחר להמתין לתוצאות החקירה. עם זאת ציין פרופ' חגי, כי לאחר כמה ימים שוב נפגעה רופאה, ד"ר וייסבאך, שהייתה חלק מקבוצת הסיוע הרפואי בהפגנות, ועל כן הנהגת ההסתדרות הרפואית התכנסה לבחון את צעדיה הארגוניים והחליטה על אסיפת המחאה.

בתוך כך, אלפי בני אדם הפגינו אמש מול בתיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה ובירושלים בקריאה לבחירות. עם תחילת ההפגנה המונים בקיסריה הגיעו אלפים לאזור ונרשמו עומסי תנועה כבדים בכניסה לעיר ובסביבתה. במקביל התקיימה גם הפגנה בהשתתפות מאות מול ביתו של ראש הממשלה ברחוב עזה בירושלים.

לקראת השעה 23:00, המוחים הדליקו מדורות, אחזו מסביבן בתמונות חטופים, וקראו: "יש חטופים, אין בית! עסקה עכשיו". עינת צנגאוקר, אימו של החטוף מתן, אמרה למפגינים: "משפחות חטופים הגיעו הערב לקיסריה למחאה הגדולה, כדי להוכיח לביבי – לא נוותר לך, לא נאפשר לך להפקיר את החטופים, להפקיר את הצפון ולהפקיר את המדינה שלנו בשביל ההישרדות הפוליטית שלך".

אתמול בבוקר גם נחסמו שורה של כבישים בידי פעילים נגד ממשלת הימין וקרובי החטופים בעזה. נתיבי איילון צפון, סמוך למחלף לה גרדיה, נחסמו על ידי פעילי מחאה להשבת החטופים. פקק תנועה גדול ועומסי תנועה נרשמו בבוקר  מקיבוץ מעגן מיכאל ועד למחלף אור עקיבא בכביש 2 בגלל המחאות. משפחות חטופים ופעילים חסמו גם את כביש 2 במחלף קיסריה. עוד נחסם אתמול בשעות הבוקר כביש 4 ליד רעננה. המפגינים הבעירו אש וצעקו "די לממשלת החורבן".

עוד בנושא: https://zoha.org.il/130287