שביתת אזהרה בת שעה בקבוצת 'ידיעות אחרונות': העובדים מתנגדים לפיטורים

עובדי קבוצת "ידיעות אחרונות" שבתו בשעות הצהריים (רביעי) שביתת אזהרה בעקבות הפיטורים המתוכננים על ידי ההנהלה. יצוין שוועדי העיתונאים בקבוצה הכריזו באוגוסט האחרון סכסוך עבודה בתום אסיפת חירום שנערך במערכת שבראשון לציון.

הסכסוך הוכרז בעקבות הודעת הנהלת הקבוצה לעובדים על פיטורים המוניים של כרבע מעובדי הקבוצה: כ-35 ב”ידיעות אחרונות” וכ-80 באתר “וויינט” ופיטורים נוספים ב”כלכליסט” ו”לאשה”. במערכות כלי התקשורת בקבוצה מועסקים כ-530 עובדים. מארגון העיתונאים נמסר "העובדים דורשים מהנהלת החברה לנהל איתם בדחיפות משא ומתן הוגן, לקראת גל הקיצוצים הכואב. אנחנו איתם כדי לתמוך בהם ולהעביר שני מסרים חשובים: לדאוג לעובדים שיישארו בחברה ולתמוך במי שיפוטרו".

הוועדים הודיעו אתמול שלאור סירובה של ההנהלה להעביר את הפרטים המלאים של תוכנית איחוד המערכות ובשל היקף הפיטורים הצפויים, כרבע מעובדי הקבוצה, הם צפויים לשבות. בהודעה לעובדים הם כתבו: "היו קשובים בימים הקרובים, הודעה על הצעדים הארגוניים הראשונים תצא בהתראה קצרה".

למרות שהנהלת הקבוצה הבטיחה להעביר לוועד עובדי העיתון את התוכנית השלמה ואת רשימת התפקידים הצפויים להתבטל כתוצאה ממנה עד לערב ראש השנה – הדבר טרם נעשה. הוועדים שיגרו אתמול גם מכתב חריף להנהלה, בו רמזו על צעדים משמעותיים שינקטו בקרוב, עד כדי שביתה ללא הגבלת זמן.

"עשרות עובדים צפויים לקבל זימון לשימוע אחרי החגים", כתבו אתמול נציגי העובדים. "אל מול מציאות כזו, לא נסכים למריחה אינסופית וחצאי תוכניות שאחריהן מהלך פיטורים מהיר שלא מסדיר את הסוגיות החשובות לעובדים ולעובדות. לכן, בימים הקרובים נכריז על צעדים ארגוניים ראשוניים, שמטרתם לגרום להנהלת החברה להתעשת, לשבת למו"מ אינטנסיבי עם נציגות העובדים ולהודיע שלא תבצע כל צעד חד צדדי בטרם יושגו הסכמות. היו קשובים בימים הקרובים, הודעה על הצעדים הארגוניים הראשונים תצא בהתראה קצרה".

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/123340