שבים לעיצומים: משרד החינוך יגיש בקשה לצווי מניעה נגד ארגון המורים

חמישה ימים בלבד לאחר פתיחת שנת הלימודים, משרד החינוך התכוון להגיש היום (רביעי) בקשה לצווי מניעה נגד עיצומי ארגון המורים. זאת, לאחר שבארגון המורים הודיעו למורים להמשיך בעיצומים בהם פתחו בשנת הלימודים הקודמת. לארגון התברר שמשרד האוצר מתכנן לדחות את מועד החתימה על הסכם השכר החדש בשלושה חודשים ועד אז לא תינתן כל תוספת או מקדמה על חשבון תוספות עתידיות.

יו"ר ארגון המורים רן ארז שלח הבוקר מכתב לשר החינוך יואב קיש בו האשים אותו בחזרה ל"מתווה העימות". במכתבו, ארז כתב כי "במקום לעמוד לצד המורים, הודעת לי שבכוונתך לחזור למתווה העימות, לערוץ הלעומתי ולפעול משפטית נגד ארגון המורים בהוצאת צווי מניעה. כאילו בית הדין הארצי לעבודה עובד אצלך. אולי כי אתה משוכנע שבית הדין הארצי לעבודה צריך לשרת את הממסד". ארז חתם את מכתבו: "אני מצטער על בחירתך לחזור לזירת העימות, אך סומך ידי מאוד על בית הדין הארצי לעבודה".

באיגרת שפרסם ארז לרבבות חברי הארגון נאמר "לא נחתם הסכם קיבוצי, לא נחתם מסמך הבנות, לא סוכם מעולם על ביטול העיצומים טרם חתימה על הסכם, ארגון המורים לא התחייב לכך בשום דרך או זמן, ומשרד האוצר ומשרד החינוך לא ביצעו ולו התחייבות אחת שניתנה ערב פתיחת שנת הלימודים".

"למודי ניסיון על חוסר האמינות של אנשי משרד האוצר נערכנו לכך ולכן אנחנו ממשיכים בעיצומים שטרם הוסרו", כתב ארז למורים. "אין אנו מוכנים לשיטת מו"מ זאת ולאור כל זאת אנו ממשיכים בעיצומים". בין היתר, הורה יו"ר ארגון המורים שלא להזין ציונים, לא לקיים פעילויות מחוץ לבתי הספר אחרי הלימודים, ולא להוציא לפועל טיולים. "הניסיון של משרד האוצר, המובל על ידי המדיניות של פורום קהלת, היא להרוס את העבודה המאורגנת, לפגוע במורים, ובמיוחד במנהלים אותם הם רוצים להעסיק בחוזים אישיים ללא כל הגנה וללא כל קשר להסכם הקיבוצי", תקף.