רבבות צפויים לדרוש הערב את התפטרות נתניהו; הפגנות ליד מעון רה"מ וברחבי הארץ

רבבות אזרחים צפויים לדרוש הערב (מוצ"ש) את התפטרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו המואשם בפלילים. ההפגנה המרכזית תתקיים החל משעה 20:30 ליד מעון ראש הממשלה בכיכר פריז בירושלים. הפגנה נוספת תתקיים הערב מול ביתו הפרטי בקיסריה ומאות משמרות מחאה ייערכו משעות אחה"צ בגשרים ובצמתים ברחבי הארץ. עוד צפויה בשעה 20:00 הפגנה של אומנים ערבים ואנשי תרבות בשדרות בן גוריון, במושבה הגרמנית בחיפה.

מאות מפגינים התאספו אתמול מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, ומול ביתו הפרטי בקיסריה, במחאה על השחיתות השלטונית. המפגינים קראו לראש הממשלה להתפטר מתפקידו. בהפגנה ברחוב בלפור התקיימה קבלת השבת השבועית, בה השתתפו גם אנשי צבא לשעבר שערכו מסע מחאה ברחבי הארץ שהסתיים בירושלים. "במת קבלת השבת של המוחים בבלפור נותנת ביטוי לכאבים השונים העולים בחברה הישראלית", אמר תתאלוף (מיל') אמיר השכל, ממובילי המחאה. "הכאבים הללו נובעים מעובדה אחת שראש הממשלה עסוק בשלושה כתבי האישום שלו ולא בנו, בעם, ובצרכים שלנו". כחלק מההפגנה, נשא דברים פרופ' ירון זליכה, בנוגע למחדלי ממשלת הימין בטיפול במשבר הכלכלי. לצדו הופיעו דורית ווסטון לאור, אפרת קל והאמנית דנה ברגר.

אתמול בשעות הבוקר המוקדמות, פקחים של עיריית ירושלים וכוחות משטרה גדולים פירקו את מאהל המחאה נגד ראש הממשלה המואשם בפלילים בנימין נתניהו בגן העצמאות בעיר. הם החרימו אוהלים, מזרונים, שקי שינה וחפצים של אנשי המאהל, ובמקום התפתח עימות. אנשי המאהל, שניסו למנוע מהשוטרים להחרים את החפצים, התיישבו על הכביש וחסמו את המשאית שהובילה את חפציהם. יצוין שבשעות הצהריים עם שבו למקום עם ציוד נוסף והקימו מחדש את מאהל. בשבועות האחרונים התמקמו חלק מאנשי המחאה נגד ראש הממשלה בגן העצמאות, וזו הפעם השנייה שפקחים ושוטרים מגיעים לפרק את המאהל. אמש התקיימה הפגנה מול מעון ראש הממשלה, שבה השתתפו מאות בני אדם. במשטרה לא אפשרו למפגינים לחסום את כיכר פריז.

ביום רביעי האחרון, כ-200 מפעילי הדגלים השחורים, ובהם חברי חד"ש ומק"י רבים, הפגינו בשכונת ביצרון בתל אביב, סמוך לביתו של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה בגלל ניסיונותיו לדכא את המחאה מול מעון ראש הממשלה בנימין נתניהו ולהתערב בעבודת המשטרה. המפגינים נשאו דגלי ישראל, דגלים שחורים ואדומים, כרזות ואף בובות של חייזרים. בשבוע שעבר, בסיומה של הפגנה דומה מול ביתו של השר אוחנה, צעדו מאות המפגינים לאורך כ-10 ק"מ ברחובות מרכז תל אביב. כשהגיעו לאזור רחבת הסינמטק, הם הותקפו בידי פשיסטים חברי כנופיית "פנאטיקס" – אוהדי מכבי תל אביב. חלק מהמעורבים נעצרו, אולם שוחררו למעצר בית אחרי כשהשופטת ענת יהב קבעה ש"מדובר בשתי קבוצות שהתגרו אחת בשנייה".

הסעות, הערב, מתלאביב להפגנה ברחוב בלפור:

https://www.facebook.com/events/236781744059542/

רשימת משמרות הדגלים השחורים, הערב, ברחבי הארץ:

https://www.facebook.com/events/329178138467207