קריאה ל-60 אלף האזרחים הצרפתיים בישראל: הצביעו נגד הימין הקיצוני

הסיבוב הראשון בבחירות לפרלמנט הצרפתי יתקיים מחר (ראשון). הבחירות לאסיפה הלאומית מוגדרות על ידי העיתונות הצרפתית "הדרמטיות ביותר", בגלל החשש מעליית מפלגת הימין הקיצוני שעלולה לעמוד בראש הממשלה הבאה. מהסקרים שפורסמו בימים האחרונים עולה כי הימין הקיצוני של משפחת לה פן עשוי לקבל בין 32% ל-35% מהקולות.

המערך של כל מפלגות שמאל והירוקים, "החזית העממית החדשה" תקבל בין 27% ל-29% ובמקום האחרון מפלגתו הניאו-ליברלית של הנשיא עמונאל מקרון, "רנסנס" ובעלי בריתה עם 18% עד 20% מהקולות.

פעילת השלום הישראלית הוותיקה יעל לרר, הינה מועמדת של החזית העממית באזור הבחירה המקומי. לרר, המתגוררת בפריז זה שנים רבות תתמודד מטעם השמאל המאוחד במחוז הבחירות השמיני הכולל את בעלי האזרחות הצרפתית תושבי איטליה, יוון, ישראל, פלסטין, קפריסין ומלטה. ממלא מקומה הוא מהנדס ומוזיקאי צרפתי יליד עזה –  סלאם איסמעיל.

בישראל יותר מ-60 אלף בעלי זכות בחירה לפרלמנט הצרפתי וקלפיות יוצבו בתל-אביב, ירושלים, אשדוד, נתניה, באר שבע ואילת ויפתחו ב-8.00 בבוקר. לרר שיגרה הבוקר הודעת דוא"ל לרבבות הצרפתים המתגוררים בישראל ובו כתבה: "עליית הימין הקיצוני מהווה איום לעתידם של כל תושבי הארץ, יהודים וערבים, והיא פקטור מכריע בהתגברות האנטישמיות בצרפת ובאירופה בכלל. מאז ה-7 באוקטובר, כמוני כמוך, אני באבל. שנתי נודדת כשאני חושבת על בני הערובה השבויים בידי חמאס. אני דוברת ערבית, ורואה את השידורים הישירים מעזה, ליבי נשבר למראה אלפי הילדים המתים והפצועים, החיילים הצעירים שמתים לשווא, תמונות החורבן, ההרס המוחלט של התשתיות. אני נחרדת מההפצצות הבלתי פוסקות, שהורגות ללא הבחנה אזרחים עזתים, בני ערובה ושבויים ישראלים.
כעת ברור לכולנו – כל המסכות הוסרו, ממשלת ישראל נשבתה בידי חבורת מטורפים קיצוניים ומשיחיים, ומובילה את אזרחיה לעבר אבדון. רבים בישראל כבר הבינו זאת, מצטרפים למשפחות החטופים ויוצאים לרחובות למרות הדיכוי והאלימות המשטרתית".

לדבריה "מועמד הימין הקיצוני, מאיר חביב, הוא דובר נלהב של ממשלת נתניהו-בן גביר ותומך בהמשך המלחמה, במדיניות ההתנחלות והכיבוש. הקו שלו הוא איום ממשי על שלומם וביטחונם של יהודי צרפת, הוא יוצר את הרושם שכל היהודים בישראל ובצרפת מחזיקים בעמדות הימין הקיצוני. חביב הוא אחד מאדריכליה של ברית הימין הקיצוני בצרפת. מדובר באותו ימין קיצוני גזעני ואנטישמי ששיתף פעולה עם הנאצים, שבשורותיו מכחישי שואה רבים, שפועל בעקביות נגד צרפתים בעלי אזרחות כפולה. רק השבוע חבריו של חביב קראו להגביל את האפשרות של בעלי אזרחות כפולה, כמו כולנו, לכהן במשרות ציבוריות ולאסור על צריכת מזון כשר וחלאל".

"האנטישמיות והאלימות הגואות ברשתות החברתיות הן בלתי נסבלות, אני עצמי סובלת מהן – איומי רצח, קללות ונאצות, צלבי קרס ועלבונות סקסיסטיים, רובן ככולן מצד הימין הקיצוני בצרפת ובישראל. הנימה האנטישמית בחלק מהתקפות השמאל נגד מאיר חביב מכאיבה לי באופן עמוק, אבל אין לבלבל בינה לבין האנטישמיות המובנית והעמוקה של הימין הקיצוני. כמו שאמר הנשיא מקרון אתמול, אסור להתבלבל, ואי אפשר בשום אופן להאשים את השמאל כולו באנטישמיות", הדגישה והוסיפה "הצבעה עבורי היא ההצבעה היחידה נגד הימין הקיצוני בישראל ובצרפת, נגד האנטישמיות, נגד החמאס, נגד פשעי המלחמה מכל הצדדים, למען צדק ושוויון, למען לחץ בינלאומי להפסקת המלחמה ושחרור בני הערובה והשבויים, למען עתיד של חיים משותפים, למען החיים".

יעל לרר בפייסבוק: https://www.facebook.com/yael.lerer1

עוד בנושא: https://zoha.org.il/130203