פשע שנאה בשכונת שועפט בירושלים; ח"כ ג'בארין: הרשויות שוב עוצמות עין

שוטרים שהוזעקו הבוקר (שני) לשכונת שועפט בצפון ירושלים גילו כי אנשי ימין ניקבו בסכינים צמיגים של יותר מ-160 כלי רכב וריססו כתובות גרפיטי עליהם ועל קירות בתים. בתיעוד ממצלמת אבטחה נראית ההתנכלות לכלי רכב בשכונה והמשטרה פתחה בחקירה.

תיעוד ממצלמת אבטחה בשועפט: ההתנכלות לכלי רכב בשכונה בשעות הלילה (צילום: אלאתיחאד)

על קיר סמוך למכוניות ריססו מבצעי הפשע הכתובת "כשיהודים נדקרים לא שותקים", "אין מקום בארץ לאויבים", "ערבים = אויבים" וסמלי מגן דוד. המשטרה פתחה בחקירה. לדברי ח"כ יוסף ג'בארין (חד"ש הרשימה המשותפת) "זהו עוד פשע שנאה חמורבשועפט. שוב עצימת עיניים של הרשויות. מאות כלי רכב הושחתו עד כה, כמו גם עשרות בתי תפילה ואלפי עצים. לא לשכוח את רצח משפחת דוואבשה. אם פעילות דומה הייתה מתבצעת ע״י ערבים ביישובים יהודים, מישהו היה מעלה על דעתו שהן יחזרו על עצמן כל כך הרבה פעמים בלי לתפוס המבצעים?".

חברת הכנסת עאידה תומאסלימאן (חד"ש הרשימה המשותפת) הגיבה אף היא לפשע תג המחיר בשכונת שועפאט: "היום ירושלים ולפני כן ג'לג'וליה ועכברה, ויום יום בכפרים הפלסטינים הכבושים. שוב ושוב הטרוריסטים תוקפים משחיתים ומפחידים ויוצאים בשקט". "הגיע הזמן שהרשויות יודו שקיימת רשת טרור יהודי שנקראת תג מחיר ויגרמו להם לשלם את המחיר. אם ימשיכו להתעלם, לא רחוק היום שיבוצע פה פוגרום בפלסטינים", ציינה תומאסלימאן. מפורום תג מאיר, הנאבק בפשעי שנאה, נמסר כי "בחסות הכאוס הפוליטי, פושעי תג מחיר פועלים ללא הפרעה במדינת ישראל, יהודה ושומרון. בימים ההם אין שלטון מרכזי בישראל, ואיש הישר בעיניו יעשה".