פעילי שלום הותקפו בדרום הר חברון לעיניי חיילים; ח"כ כסיף: הצבא תומך בטרור המתנחלים   

מתנחל חמוש יידה אתמול (שישי) אבנים לעבר מכונית בה נסעו שתי פעילות שלום בדרום הר חברון, ופצע אותן באורח קל. אדם נוסף חסם את רכבן של הפעילות במכוניתו בזמן יידוי האבנים ומנע מהן להמשיך בנסיעה. על פי עדויות הפעילים במקום נכחו כוחות הכיבוש ובהם מח"ט חטיבת יהודה אלוף משנה ישי רוזיליו – אולם הם לא עכבו את השניים. רוזיליו אף נכח במקום בזמן שמיידה האבנים נמלט למאחז מצפה יאיר.

התקיפה התרחשה בתום הפגנה נגד פסיקת בג"ץ שהתירה לגרש מבתיהם  את תושבי מסאפר יטא "לטובת קיום אימונים סדירים של צה"ל באזור". בהפגנה השתתפו פעילים ישראלים ופלסטינים, ובמהלכה הם ניסו לפתוח את אחד מכבישי הגישה למסאפר יטא שנחסם בעבר באבנים. כוחות צבא ושוטרים שהיו במקום יידו לעבר המפגינים רימוני הלם וגז.

פעילה שנפצעה אתמול בעת תקיפת המתנחלים בדרום הר חברון (צילום: הרשתות החברתיות)

 

בתיעוד של יסמין ערן ורדי שפורסם ברשתות החברתיות נראות שתי פעילות יושבות בתוך רכב, כאשר צעיר יהודי עם מסיכה המסתירה את פניו וכובע לראשו מיידה אבן גדולה לעבר חלון הרכב. כתוצאה מכך החלון נופץ והפעילה נפצעה בפניה.

הפעילים ציינו כי "המקרה אירע במהלך פעילות תיקון כביש באזור המאחז הלא חוקי מצפה יאיר, במסאפר יטא שבדרום הר חברון. מתנחלים חסמו את הכביש לפעילים שהיו בדרכם החוצה לאחר סיום הפעילות, וברגע שהפעילים עצרו תקפו אותם ואת הרכב באבנים. שני פצועים בדרכם לקבלת טיפול רפואי. בכל אותה העת נכח באירוע מח"ט יהודה, אל"מ ישי רוזיליו ולא מנע את פעולות הטרור".

בעקבות התקרית החמורה, פנה ח"כ עופר כסיף (חד"ש – הרשימה המשותפת) לשר לבטיחון פנים עמר בר-לבי ולסגן שר הבטחון אלון שוסטר. "לא ייתכן כי הצבא והמשטרה יעמדו מנגד ולא יעשו דבר לעצירת המתנחלים התוקפים באלימות נפשעת פלסטינים ופעילי שלום. כתוצאה ישירה מהעדר התערבות זאת המתנחלים שואבים את עזות המצח ואת העידוד להמשיך ולתקוף, היות וידוע להם כי לא יאונה להם כל רע. עמידה מנגד ומדיניות של אי-התערבות משמעה תמיכה אקטיבית בפעילויות הטרור המתנחלי", כתב ח"כ כסיף.