פעילים למען זכויות הפלסטינים התפרצו למפעל של אלביט בבריטניה; שבעה נעצרו

חברי קבוצת המחאה "פעולה למען פלסטין" התפרצו ביום שני האחרון למפעל "אינסטרו", חברת בת של אלביט מערכות הישראלית, בעיר קנט שבאנגליה. במקביל פעילים נוספים הפגינו מול המטה של הבנק הקנדי "סקוטיה בנק" בסיטי של לונדון. בסרטון שהפיצה הקבוצה נראים הפעילים פורצים אל המבנה התעשייתי, מנפצים חלון ומאוחר יותר משחיתים ציוד ומחשבים.  

המפגינים, לבושים בסרבלים כתומים, נראו בסרטונים זוחלים דרך החלון ששברו. בעיתונות הבריטית דווח אתמול כי הארגון הפרופלסטיני ציין כי הם הניחו דוקרנים על הכביש, כדי לעצור כלי רכב מלהיכנס בעת הפריצה למקום.

משטרת קנט דיווחה מאוחר יותר כי שבעה בני אדם נעצרו "בחשד לפריצה למבנה תעשייתי בנסיבות מחמירות". במקביל נעצרו עשרה פעילים שהפגינו בכניסה של "סקוטיהבנק" בלונדון לאחר שריססו אותה בצבע אדום והניפו כרזות נגד המלחמה בעזה ובסולידריות עם העם הפלסטיני. מקבוצת המחאה נמסר ש"אינסטרו" מייצרת ציוד אלקטרו-אופטי צבאי. כמו כן, "סקטויהבנק" נמנה עם המשקיעים בחברת אלביט הישראלית.

זו לא הפעם הראשונה שמפעלים של אלביט באנגליה היו ליעד של מחאות נגד כיבוש. אך מאז פרוץ המלחמה בעזה המחאות נערכות בתדירות גבוהה יותר ומופנות בין השאר לעובדים אלביט המקומיים.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/113146