עשרות ארגונים פנו לראש העיר ירושלים ודרשו לספק מים זורמים לתושבי כפר עקב

עשרות ארגוני זכויות אדם ודמוקרטיה פנו אתמול (חמישי) לראש העיר ירושלים משה ליאון ודרשו לפעול בדחיפות בגלל מצב החירום הקשה בשכונת כפר עקב בה חיים כ-100 אלף תושבים. התושבים מדווחים כי המים זורמים בברזים רק 12 שעות בשבוע. ממוצע של 102 דקות מים ליום והמצב רק הולך ומחמיר.

במכתב לליאון נאמר כי "מדובר בתושבי ירושלים, אשר האחריות לוודא שצרכיהם הבסיסיים מסופקים מוטלת על העירייה ועליך בתור העומד בראשה". לדברי עמותת עיר עמים "סוגיית אספקת המים לשכונת כפר עקב היא אחד המאפיינים הבוטים של ההזנחה וההפקרה של השכונות שמעבר לגדר מצד העירייה."

עוד נאמר במכתב "תושבי כפר עקב ואנחנו איתם מצפים לשמוע שאתה מודע למצב הקשה ופועל על מנת לפתור באופן מיידי את המצוקה החריפה. אנו מצפים שתפעיל את כובד משקלך כדי שהגורמים הרלוונטיים יפסיקו להתחמק מאחריות. לא יתכן שיהיו אנשים צמאים למים בעיר שלך!".

מעיר עמים נמסר "זה השבוע השלישי, שמאה אלף בני אדם, תושבי כפר עקב – שכונה בשטח המוניציפלי של ירושלים, מקבלים רק 12 שעות של מים זורמים בשבוע. זאת, בעיצומו של קיץ ששובר שיאי חום. ונראה שזה בכלל לא מעניין את עיריית ירושלים או את העומד בראשה".

עוד בנושא: https://zoha.org.il/130360/