ערב האירוויזיון: יפגינו בתל-אביב נגד המצור הממושך על רצועת עזה

ערב האירוויזיון יפגינו בתלאביב נגד המצור הממושך על רצועת עזה. כך עולה מהקריאה שפורסמה השבוע בה נאמר ש"לפני שנה, בעוד בתי החולים בעזה עולים על גדותיהם בטיפול בפצועי ההפגנות, כאן בתל אביב נחגג ניצחונה של נטע ברזילי באירוויזיון. השנה לא נשתתף במחזה האבסורד הזה – לא נמשיך "עסקים כרגיל" כאשר במרחק של פחות מ-100 ק"מ דרומה מיליוני אנשים, משני צידי הגדר, משלמים את מחיר האדישות".

עוד מדגישים המארגנים שביום שלישי 14 במאי, "במלאות שנה להפגנה בה נורו למוות 64 מפגינים בתהלוכת השיבה בעזה, נצא לרחובות העיר בדרישה להסיר את המצור מעל עזה – ולבנות עתיד משותף וצודק לכולנו! התוצאות הקשות של אירועי השנה האחרונה – המחיר הכבד בחיי אדם, כולל יותר מ-250 הרוגים ועשרות אלפי פצועים בהפגנות, האיום הקבוע בהסלמה והפגיעות השוטפות בתושבי הדרום – מדגישות כמה חסרה וכמה מתבקשת החלטה אמיצה, שתשבור את מעגל האלימות והקטל. 'הקלות' בסגר אינן פתרון. חיים ראויים לכלל תושבי האזור הם לא רק אפשרות אלא צורך מחויב המציאות".

2019-05-03_170833

בקריאה החתומה על ידי חד"ש, מסרבות, לוחמים לשלום, פורום מרצ למאבק בכיבוש, קואליציית הנשים לשלום, ברית הנוער הקומוניסטי הישראלי (בנק"י), קול אחר, אמנסטי, פורום המשפחות השכולות, תעאיוש, ואקדמיה לשוויון, נאמר כי: "הממשלה החדשה בישראל חייבת לשנות את המדיניות כלפי הרצועה ולהכיר באחריותה לאוכלוסייה האזרחית, להסיר את המצור ולכבד את זכויותיהם של תושבי עזה: חופש תנועה, הזכות להפגין, חופש עיסוק, הזכות לבריאות, וחשוב מכל, הזכות לחיים ולחיים בכבוד. הטענה הנדושה שצעדות השיבה מהוות איום ביוזמת חמאס מתעלמת מהאופי הדמוקרטי של הצעדות וההקשר הרחב יותר שלהן, בכלל זה המצור הישראלי המתמשך והמשבר ההומניטרי לו הוא גורם, כחלק מכיבוש צבאי בן למעלה מחמישים שנה והיסטוריה של פליטות בת שבעים".

ועוד: "המשבר בעזה והמחיר שמשלמים אזרחים מהצד הישראלי של הגדר אינם גזירת גורל ולא תופעות טבע: הגיע הזמן להסיר את המצור! הגיע הזמן להחזיר את התקווה כי ניתן, וחייבים, להגיע לפתרון צודק – למען כולנו!". ההפגנה תצא, כאמור, ביום שלישי 14 במאי, בשעה 19:00 מכיכר הבימה.

האירוע בפייסבוק:

https://he-il.facebook.com/events/1061762164012173/