עצרות מחאה בעקבות הרג העיתונאית הפלסטינית בחיפה, נצרת והאוניברסיטאות

עצרות מחאה ביוזמת חד"ש ומק"י בעקבות הרג העיתונאית הפלסטינית מ"אל-ג’זירה", שירין אבו עאקלה, נערכו אמש (רביעי) והיום בחיפה, נצרת, עראבה, עכו, טייבה ובאוניברסיטאות תל-אביב, העברית ובן גוריון. בצהריים נערך טקס האשכבה של העיתונאית אל ג'זירה במתחם הנשיאותי של הרשות הפלסטינית (המוקטעה) בהשתתפות היו"ר מחמוד עבאס (אבו מאזן). נכחו בו גם חברי כנסת מהרשימה המשותפת ובהם איימן עודה, עופר כסיף, אחמד טיבי וסאמי אבו שחאדה

במהלך הטקס אמר אבו מאזן: "אנו רואים בישראל כאחראית למותה של עאקלה. סירבנו לחקירה משותפת כי ישראל אחראית לפשע הזה. אסור שמותה יישאר ללא עונש, נלך לבית הדין בהאג".   בתום הטקס ברמאללה, תובא גופתה של העיתונאית לבית החולים הצרפתי סנט לואיס בשכונת שייח' ג'ראח שבירושלים, שם מתגוררת משפחתה. הלוויתה של אבו עאקלה צפויה להיערך מחר בשעות הצהריים.

בהפגנה שנערכה אמש ביוזמת מק”י חד"ש בכיכר אמיל חביבי בחיפה, אמר יו”ר סיעת חד”ש בחיפה, חבר מועצת העיר רג’א זעאתרה: "שירין חוסלה למרות שידעו שהיא עיתונאית. זה פשע שמתווסף לפשעי הכיבוש וכעת שלטונות הכיבוש נלחמים בעיתונאים כדי להסתיר את האמת".

טקס האשכבה בצהריים של העיתונאית אל ג'זירה במתחם הנשיאותי של הרשות הפלסטינית – המוקטעה (צילום: אל-אתיחאד)

 

ח"כ לשעבר עיסאם מחו'ל, מראשי מק"י, נאם אף הוא בהפגנה בחיפה ואמר "חיסולה הממוקד של העיתונאית הבכירה שירין אבו עאקלה הוא פשע מלחמה והוא פשע מתוכנן שהוא התוצר של התסכול של מדיניות הכיבוש שלא מצליחה". "מי שחושב שהפתרון יבוא על ידי הפעלת יותר כוח, ייכשל גם ברמה הביטחונית וגם ברמה המדינית, והוא יביא סבל לשני העמים", הדגיש.

בהפגנה כיכר המעיין בנצרת השתתף יו"ר ועדת המעקב של הציבור הערבי, מוחמד ברכה, שמסר ל"הארץ": "דמה של שירין על ראשו של בנט וכל ניסיון לרצוח את האמת כמו שנרצחה שירין ייכשל". הוא קרא להקמת צוות חקירה בינלאומי ובלתי תלוי שיבחן את התקרית. לדבריו, "מי שרצח לא יכול לחקור ולשפוט ולהגיע לחקר האמת".

כאמור היום בשעות הצהריים נערכו עצרות מחאה באוניברסיטאות. באוניברסיטת בן גוריון תומכיה של התנועה הפשיסטית אם תרצו ניסו לשבש את המחאה אך ללא הצלחה. כשעה לאחר המשמרת, שוטרים בליבוש אזרחי פעלו בתוך הקמפוס ועצרו סטודנטית לאחר שהציגו צו מעצר. גם בקמפוס הר הצופים, לאחר המחאת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, מאבטחים עיכבו סטודנט ש"נשא סמלים פלסטינים".

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/112647