עיריית חולון רוצה להפריט את רשת קהילה ופנאי, ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה

ההסתדרות הכריזה אתמול (רביעי) על סכסוך עבודה ברשת קהילה ופנאי העירונית, המפעילה שורה ארוכה מסגרות חינוכיות בחולון. הסכסוך הוכרז בעקבות ההודעה המפתיעה של הנהלת הרשת על הפרטת צהרוני הגנים ובתי הספר ופיטורי עובדות – באופן מיידי, חד-צדדי ובניגוד להסכם הקיבוצי . יצוין שצעד ננקט על ידי ראש העיר שי קינן בעת שברשת מתנהל מו"מ מתקדם עם ההסתדרות על חידוש ההסכם הקיבוצי. יצוין שקינן מכהן גם כיו"ר דירקטוריון רשת קהילה ופנאי.

עובדי רשת קהילה ופנאי כבר הודיעו על כוונתם לפתוח בשביתה וזאת "לאור ההחלטה החד צדדית הנוגעת לשינוי מבנה ברשת קהילה ופנאי ויש לה השלכות רבות על ביטחונן התעסוקתי של מאות עובדות הרשת זאת כתוצאה מההודעה הפתאומית שנעשתה במהלך משא ומתן קיבוצי ממושך".

יצוין שבמאי אשתקד, עובדי הרשת פתחו בשביתה שנפסקה בעקבות התערבות השופטת ד"ר אריאלה גילצר-כץ מבית הדין לעבודה שהעמידה בפני הנהלת הרשת שתי אפשרויות. הראשונה – המשך חלות הסכם הקיבוצי הנוכחי, וזאת  עד לחתימת הסכם קיבוצי חדש, במסגרת מו"מ אליו יכנסו הצדדים באופן מיידי. האופציה השנייה – השביתה תימשך במידה והנהלת הרשת תמשיך להימנע מיישום ההסכם הקיבוצי, והצדדים יכנסו למו"מ על הסכם קיבוצי חדש

עוד בנושא: https://zoha.org.il/121148/