עובד נהרג בתאונות עבודה בביר אל מכסור; פועל בניין נפצע קשה מנפילה באשקלון

פועל כבן 50 תושב הקריות נהרג הבוקר (ראשון) לאחר שנלכד בדחסן משאית אשפה במועצה המקומית ביר אל מכסור בגליל התחתון. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום מצאו אותו ללא סימני חיים עם חבלה רב מערכתית ונאלצו לקבוע את מותו. חובש רפואת חירום במד"א סאמח חוגיראת מסר: "ראינו את הפועל שוכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלה רב מערכתית. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ונאלצנו לקבוע את מותו במקום." לדברי הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה מדי שנה נהרגים שניים עד שלושה עובדים במהלך עבודתם על משאיות אשפה.

בשעות הצהריים כוחות רפואה והצלה הוזעקו לטפל בתאונת עבודה נוספת באשקלון. ממד"א נמסר "התקבל דיווח במוקד 101 במרחב לכיש על פועל שנפל מגובה של שתי קומות במהלך עבודתו באתר בנייה ברחוב הדרור באשקלון". חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית חולים ברזילי, עובד כבן 48 במצב קשה, עם חבלת ראש.

פראמדיק מד"א, בן ציון טטרו, סיפר: "הובילו אותנו אל הפועל ששכב כשהוא מעורפל הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד”א לבית החולים כשמצבו קשה".

יצוין שביום שישי האחרון פורום העובדים של חד"ש ערך משמרת מחאה ואבל ליד פרויקט הבנייה "לנדמרק" שבקריה בתל-אביב. לפני כעשרה ימים נהרג במקום רמדאן ג’ומעה אבו זרילה, תושב רהט. מחד”ש עובדים נמסר: "אבו זרילה הוא החלל ה־27 בענף הבנייה מתחילת השנה – קורבנות של היעדר פיקוח וחוסר אכיפה של הבטיחות באתרי הבניין. די להפקרות בענף הבניין, חיים לפני רווחים".

עוד בנושא: https://zoha.org.il/130584