עובדי ההסתדרות הפגינו מול ביתו של נשיא התעשיינים: לא מוכן לשלם תוספת יוקר

עובדי ההסתדרות וחברי הסתדרות הגמלאים הגיעו אמש (שני) בשעות הערב למחות על יוקר המחיה מול ביתו של נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים ד"ר רון תומר, בנווה אביבים בתל אביב. תומר ירד אל המפגינים, שמע את טענותיהם וניהל עמם שיח ארוך.

"מפסיקים להיות פראיירים – קונים חכם ונלחמים בעושק המחיה" (צילום: ההסתדרות)

 

עובדי ההסתדרות הניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "מפסיקים להיות פראיירים – קונים חכם ונלחמים בעושק המחיה", "אני לא פראייר, ואני לא פראיירית" וכן "דיפלומט, שסטוביץ, קימברלי-קלארק – נגמרה החגיגה". "אני מתנגד לתוספת יוקר" אמר תומר שיצא למפגינים. "אינפלציה של 4.5% היא עוד לא נוראית, בעבר תוספת כזו ניתנה רק מעל 8% אינפלציה. אבל אני נאבק נגד העלאת הריבית". תומר אמר כי הוא תומך בהעלאת שכר המינימום אבל רק בסכומים מזערים, "כל עד מגיעים ליעד הסופי של ששת אלפים שקלים בקצב שנקבע מראש בעסקת החבילה".

מוקדם יותר בשעות הבוקר הגיעו עובדי ההסתדרות וחניכי הנוער העובד והלומד לעשרות מרכזי קניות ברחבי הארץ. הפעילים חילקו לצרכנים חומרי הסברה, חולצות ושקיות רב פעמיות לרכישת מזון, הסבירו להם איך לקנות חכם וסייעו בהרכבת סל מוצרים מוזל ונגיש.

יצוין שבפגישה שנערכה הבוקר בבית הוועד הפועל של ההסתדרות בתל-אביב, ראשי ועדי עובדים הבטיחו ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד "לא נכלול את מוצרי דיפלומט, שסטוביץ וקימברלי קלארק בחבילות השי לחג". בפגישה השתתפו: יאיר כץ (התעשייה האווירית), מיקו צרפתי (חברת חשמל), אייל אלי (מגה), פרוספר בן חמו (שירותי בריאות כללית), קרן אופק (פרטנר), יחיאל שמן (פלאפון), אלירן קוזליק (טבע), ואדים אבנשטיין (רשות המסים), רמי בן-גל  (עיריית ת"א-יפו), אריאלה סיסו (שופרסל), מזל גולן (משרד הרווחה), ד"ר יובל מזר (בנק ישראל), מזל בובליל (אוצר החייל), רוני גרפונקל (בנק הפועלים), רפי קזלקופי (בנק דיסקונט), רוני רז (כלל ביטוח), אלי בדש (מנהל ומשק ופרא-רפואיים), משה חדד (רותם אמפרט), שמעון תורג'מן (איכילוב), קותי דרעי (מכון וינגייט), ירון צרפתי (ביטוח לאומי), לימור ליברמן לביא (בזק בינלאומי) ושרון בן יצחק (אל על).

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/114250