סיעות חד"ש ומרצ במועצת העיר חיפה הקימו חזית שמאל יהודית-ערבית

"החזית החיפאית" של חד"ש וסיעת מרצ במועצת העיר חיפה ישתפו פעולה במהלך הקדנציה הקרובה, וסיכמו על הקמת חזית שמאל יהודיתערבית, שתפעל מול גלי הגזענות והלאומנות, ונגד כל אפליה על רקע דת, לאום, מין או מגדר.

2018-11-16_172947

ראשי סיעות חד"ש, רג'א זעאתה ומרצ, הרב דב חיון, במועצת העיר חיפה בתום פגישה שנערכה השבוע במטה חד"ש במושבה הגרמנית (צילום: רדיו חיפה)

לאחר הבחירות התגלעו חילוקי דעות בין שתי הסיעות אך ביום רביעי האחרון נפגשו השניים עם חברי סיעותיהם במטה חד"ש שבמושבה הגרמנית וביוזמת פעילי החזית, וסיכמו להניח את חילוקי הדעות ביניהם בצד.

"הוחלט שעדיף שנלך יחד, למען הציבור החיפאי", אמר הרב חיון לרדיו חיפה, "ושבפעמים הבאות נפתור מראש אי הבנות, בהנהלת הסניפים שלנו". "כמחזיק תיק התרבות בעירייה, אפעל לבלימת מדיניות סתימת פיות וכדי לחזק את החיים המשותפים בחיפה", הוסיף, "אני מקווה שחד"ש תהיה חלק מהקואליציה ומהנהלת העיר".

"החיים המשותפים בין יהודים לערבים הם נכס צאן ברזל של העיר חיפה וצריך לשמור על זה, דווקא בעידן חוק הלאום", מסר זעאתרה לרדיו חיפה, "יש לנו ולמרצ אתגרים לא פשוטים במועצה, ואני תקווה שיחד נוכל להשפיע על מדיניות העירייה", הדגיש. בפגישה השתתפו בין השאר שני סגני העיר לשעבר, ד"ר אליאס מטאנס וד"ר סוהיל אסעד, תבור להט וד"ר ארנת טורין.