משפחת יבלונקה תהפוך הלוויה למחאה נגד הממשלה; השבתה בהרצליה למען שחרור החטופים

ללא תקדים: משפחת יבלונקה תהפוך מחר (ראשון) את מסע הלוויה של בנה חנן להפגנה נגד ממשלת הימין ולמען שחרור החטופים. המשפחה קראה לציבור להגיע בשעה 17:30 לבית הוריו ברחוב יוכבד בת מרים 23 בתל-אביב ומשם לצעוד צעדת מחאה עד לבית העלמין קרית שאול הסמוך. כוחות הביטחון חילצו אתמול את גופותיהם של שלושה חטופים מרצועת עזה: מישל ניסנבאום, חנן יבלונקה, ואוריון הרננדס ראדו. על פי הודעת דובר צה"ל השלושה נרצחו ב-7 באוקטובר בעיקול בכביש 232 ליד קיבוץ מפלסים, או לפני שהוכנסו לרצועה.

חנן יבלונקה, בן 42 במותו, היה אב לשתיים. הוא יצא לבלות במסיבת נובה ליד קיבוץ רעים, אליה הגיע עם שלושה מחבריו. שלושת החברים נרצחו במסיבה, ויבלונקה הוגדר נעדר. רק בתחילת חודש ינואר אושר כי נחטף לרצועה. יבלונקה היה חובב ספורט ואוהד מושבע של קבוצת הפועל תל אביב. הוא הניח אחריו את הוריו, ורד וראובן ואת שתי בנותיו, ירין בת ה-9 ואמילי בת ה-12.

בתוך כך, כמאה פעילים במטה למען השבת החטופים ברמת השרון פנו במכתב לראש העירייה, יצחק רוכברגר, בדרישה להצטרף ליוזמת ראש העירייה הרצליה השכנה, יריב פישר – ולקיים ביום השני הקרוב שביתה בת שעתיים. אך על פי הדיווח באתר "שרון אונליין" ראש העיר סירב להצטרף למחאה.

"אנו שותפים פעילים וחברים בקבוצת מטה התמיכה במשפחות החטופים רמת השרון שקם באוקטובר 2023", נכתב במכתב, "גם אנו מבינים שממשלת ישראל לא עושה כל שביכולתה למען השבת החטופים בהקדם האפשרי. אנו קוראים ומבקשים שעיריית רמת-השרון תצטרף ליוזמה שמוביל ראש עיריית הרצליה ושותפים לה יישובים – זאת, כדי לאותת לממשלת ישראל שהשבת החטופים היא בעיני הציבור ערך עליון שאינו פחות בחשיבותו מהשמירה על הסדר הציבורי, שיקולים כספיים ואסטרטגיים או שמירה על המסגרת במוסדות החינוך".

יצוין שעיריית הרצליה תושבת למשך שעתיים ביום שני הקרוב לאות הזדהות עם משפחות החטופים. בפוסט שפרסם ראש העירייה פישר, בחשבון הפייסבוק שלו הוא כתב: "עיריית הרצליה מודיעה על עצירת העבודה למשך שעתיים לאות הזדהות עם משפחות החטופים ביום שני הקרוב בין השעות: 10:00-08:00, בכל משרדי העירייה ובבתי הספר התיכונים בעיר".