מלחמה בדרום

המלחמה החדשה בעזה היא אסון שעלול לגרור בעקבותיו אסונות נוספים. כמו במלחמות לבנון הראשונה והשנייה, גם הפעם מצאנו את עצמנו, בחד"ש, במיעוט קטן ומבודד בכנסת בהתנגדות למלחמה מיומה הראשון.

התנגדותנו למלחמה היא ביטוי של דאגה אמיתית לאינטרסים של שני העמים בארץ הזאת. אנחנו משוכנעים שדרך הכוח והאלימות רק מעמיקה את מעגל הדם והשנאה ומובילה את כולנו למבוי סתום.
את מצוקתם האנושית הקשה של תושבי שדרות ועוטף עזה ניתן לפתור רק בדרך שתתמודד עם מצוקתם האנושית הקשה של התושבים בעזה עצמה. הדרך לכך עברה, ועוברת עדיין, דרך הסכם רגיעה אמיתי שיכלול לא רק הפסקת אש מוחלטת אלא גם פתיחת המעברים, והסכם של חילופי שבויים ואסירים.
הפסקה של המלחמה הנוראה ויצירת רגיעה אמיתית סביב עזה צריכות ליצור פתח למהלך מדיני אמיתי של הידברות עם הרשות הפלסטינית והתקדמות להסדר שלום של שתי מדינות, ישראל ופלסטין, החיות זו בצד זו.
למרבית הצער, נסחפות לתמיכה במלחמה גם מפלגות המגדירות את עצמן כמפלגות שלום. התקשורת סגורה כמעט לחלוטין לקולות האחרים. אני רוצה להפנות אתכם, לכן, לאתר חד"ש ולאתר תומכי חד"ש, המהווים היום במה עיקרית לקולות השלום בחברה שלנו.
כמו בשתי מלחמות לבנון, גם הפעם נעשה כל מאמץ כדי להרחיב בהתמדה את מעגל ההתנגדות למלחמה בציבור הישראלי. ביום ו', ערב המלחמה היינו כמה מאות בחוצות תל אביב. במוצאי שבת, לאחר פרוץ המלחמה, רבים הרבה יותר. במוצאי שבת הקרובה מתוכננת הפגנה גדולה בחוצות תל אביב. אנא עקבו אחרי הפרסומים באתרים.