מחריפים צעדים: עובדי חדשות 13 הטילו חרם על המנכ"לית החדשה שמאלוב ברקוביץ'

עובדי חברת החדשות של רשת 13 מחריפים את המאבק במינוי של יוליה שמאלוב ברקוביץ' כמנכ"לית. אתמול (שני) הם קיימו יחד עם ארגון העיתונאים אסיפות עובדים בנווה אילן ובתל אביב כדי לדון בצעדיהם בעקבות סיום תקופת הצינון שלאחר ההכרזה על סכסוך עבודה. בוועד העובדים אומרים כי בשבוע החולף נעשה ניסיון נוסף להסביר לראשי רשת מדוע לא יוכלו לקבל את כהונתה הפסולה של  פוליטיקאית כמנכ"לית חדשות 13. "לתדהמתנו, נתקלנו בהתבצרות מוחלטת מאחורי המינוי ההזוי והבלתי מקצועי", נמסר מוועד העובדים.

באסיפות העובדים הוכרז מעבר לשלב הבא במאבק והודיעו על נוהל התעלמות עובדי החברה "מהמנכ"לית הנטענת". כל העובדים השכירים בחדשות 13 הונחו שלא ליזום או להגיב, בין אם בעל פה או בכתב, לשום פנייה מצד שמאלוב ברקוביץ', ללא הגבלת זמן. ההנחיה הזו חלה גם על אינטרקציות אישיות והן על השתתפות בדיונים בהם משתתפת שמאלוב ברקוביץ ותחול גם על פגישות או שיחות שכבר נקבעו.

יו"ר הוועד, הפרשן הכלכלי מתן חודורוב, אמר אתמול באסיפה : "את הכהונה של יוליה שמאלוב ברקוביץ' אי אפשר לנרמל. זהו מדרון חלקלק של התערבות פוליטית, שנעה באיטיות, צוברת מאסה, ובאיזשהו שלב נעלמת חומת ההתנגדות. ברגע שכלי תקשורת מתחיל להידרדר במדרון הדמוקרטי – קשה מאוד להחזיר את האבן במעלה ההר ולהשיב את המצב לקדמותו". חודורוב הוסיף כי העובדים ערוכים למאבק ארוך וקשה. "אנחנו לא יוצרים קשר עם יוליה שמאלוב ברקוביץ', לא באופן יזום ולא באופן תגובתי. נוכחותה בחדר ישיבות היא סיבה לא להיכנס אליו. טלפון ממנה – סיבה לא לענות. אנחנו נראה הרבה ניסיונות ופיתויים לסדוק את השורות האחידות שלנו, ויש אנשים בהנהלה שזו מומחיותם. אם אנחנו נישאר ביחד ככל שיידרש נגד המינוי הזה, ונהיה משוכנעים שמגיע לנו יותר, שזו לא המנהלת שחברת החדשות צריכה לקבל אחרי כל הטלטלות שהיא עברה, אז המנהלת הזו לא תוכל לנהל. יותר מבג"ץ, יותר משלטי פרסום, יותר מריאיון בכלי התקשורת, חשובה אחדות השורות ביננו."

לדבריו "המנכ"לית הפוליטית שמונתה מנסה כבר לקבוע עובדות בשטח והיא מינתה דוברת פוליטית במקום הדוברת המקצועית הפנימית של החברה. קשה להעלות על הדעת מציאות שאת קולה של החברה מדבררת חברת מפלגה, שהיא במקרה אותה מפלגה שהמנכ"לית התמודדה בה בפריימריז".

יצוין שוועד עובדי חדשות 13 וארגון העיתונאים והעיתונאיות עתרו לאחרונה לבג"ץ נגד הרשות השנייה ודירקטוריון חדשות 13 לפסילת מינויה של שמאלובברקוביץ' לניהול החברה. בעתירה, מתבקשת בית המשפטים להורות לחברת חדשות 13 לבטל את המינוי של שמאלוב ברקוביץ', להורות לרשות השנייה להתערב בהתאם לסמכותה כרגולטור ולעצור את המינוי, ולצאת בהליך תקין לבחירת מנהל חדש לחברה.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/130154