מאות מרצים וסטודנטים: מתנגדים לגירוש הילדים שנולדו וגדלו בישראל

מאות אנשי סגל אקדמי וסטודנטים ממוסדות השכלה גבוהה בישראל ובחו"ל, חתמו על עצומה בה הביעו מחאה במחאה על כוונת רשות האוכלוסין לגרש עובדות פיליפיניות שפגה אשרת השהייה שלהן יחד עם ילדיהן. בעצומה נאמר ש"ילדים אלה נולדו בישראל למהגרות עבודה אשר הגיעו לישראל עם אשרת עבודה ועבדו שנים רבות בטיפול בקשישים ואנשים עם מוגבלות. הן איבדו את אשרת העבודה לאחר שנולדו ילדיהן בהתאם לנוהל משרד הפנים באותה תקופה שאסר על מהגרות עבודה לקיים חיי משפחה". יצוין שבשנת 2011, בג"ץ הורה לבטל את "נוהל טיפול בעובדת זרה בהריון ועובדת זרה אשר ילדה בישראל" הפוגע בזכויות החוקתיות של מהגרות עבודה להורות ולמשפחה ועומד בניגוד לאמנות בינלאומיות.

בעצומה נכתב ש"ילדים אלה חיים את מנהגי החברה הישראלית ותרבותה ופעילים בתנועות הנוער יחד עם חבריהם הישראלים. בעוד חבריהם מצפים לחופשת הקיץ ילדים אלה מצויים בחרדה קשה. עקירתם מביתם, מבית ספרם ומחבריהם וגירושם למדינה שאינם מכירים תקטע את מהלך חייהם ותפגע באופן קשה בביטחונם, ברווחתם וביכולתם לממש את חלומותיהם לעתיד. אנו קוראים לשר הפנים להפסיק לאלתר את גירוש הילדים והוריהם. אנו מבקשים שימצא פתרון שיאפשר לילדים הללו, אשר גדלו כאן, להמשיך לחיות בביטחון ולקבל את אותן זכויות בסיסיות להן ראוי כל ילד".

2019-06-22_164930

הפגנה מול מוזיאון תלאביב במחאה על גירוש הילדים (צילום: מועצת התלמידים)

ביום שני האחרון, מאות תלמידי הגימנסיה העברית הרצליה בתל אביב צעדו מהמוסד החינוכי לעבר רחבת מוזיאון תל אביב במחאה על כוונת רשות האוכלוסין לגרש עובדות פיליפיניות יחד עם ילדיהן. במהלך הצעדה קראו התלמידים הישראלים לעבר חבריהם לספסל הלימודים: "כולנו ישראלים וכולנו נישאר פה". הם גם נשאו שלטים עליהם נכתב: "עוצרים את הגירוש" ו"ישראלים לכל דבר".

לחתימה על העצומה נגד הגירוש:

https://www.atzuma.co.il/academics4uci